Wszyscy wielcy tego świata i Ty

Oceń stronę/wpis

Jak wyglądałby nasz świat bez komputerów, telefonów, samochodów, mostów, faksów, autostrad, żarówki, książek itd.? Ile razy w życiu zastanawiałeś się skąd to się wszystko wzięło? Kto za tym stoi? Dlaczego doszło do wynalezienia mydła, szczepionki, zastawek sercowych?

No w szkole tego uczyli, ale nie robiło, to na większości żadnego wrażenia. Po prostu trzeba było się wykuć; kto wymyślił żarówkę, albo tablicę pierwiastków chemicznych na pamięć.

Ale używać tych wszystkich wynalazków to już sama przyjemność.

Stając przed nowym wyzwaniem zastanów się, co by było gdyby taki Edison nie miał w sobie wiary, entuzjazmu oraz ogromnego zapału i wytrwałości.  Czy stworzyłby swój wizerunek znakomitego wynalazcy? A Einstein? Czy nie zawdzięczamy im przyspieszenia technologicznego?

No tak, mógłbyś mi powiedzieć, iż na jego miejscu znalazłby się w końcu inny naukowiec, ale czym ten inny musiałby się kierować, aby odnieść taki sukces? Czy nie tym samym, co ci, którzy ten sukces rzeczywiście odnieśli? Dlaczego właśnie oni, dlaczego Steve Jobs, a nie jakiś Kowalski został założycielem Apple? Co łączy wszystkich ludzi sukcesu?

Zastanów się ile naukowcy podejmują prób, zanim wynalazek zadziała, zgodnie z ich oczekiwaniami? A ile było przy tym nieudanych prób? Ile godzin spędzają, które nie przynoszą założonego rezultatu? O Edisonie mówi się, że podjął się 10 000 prób zanim żarówka zapaliła.

Więc co cechuje ludzi sukcesu?

Wytrwałość.

Nie ważne, ile czasu poświęcą, ile razy się potkną, człowiek zdeterminowany nie zbacza z kursu, swój cel ma zawsze przed oczami i nie poddaje się.

Stoisz dziś przed nowym wyzwaniem pomyśl, że jesteś tak wielki, jak wszyscy, których podziwiasz. Wyobraź, że jeśli nie poddasz się frustracji, że jeśli wykażesz się entuzjazmem, wytrwałością i wiarą, to osiągniesz swój cel. Nie patrz na ilość podejmowanych prób, bo każda przybliża Cię do Twojego sukcesu, do Twojego celu.

Wiedz o tym, że Ty i Twoje działania mają wpływ na innych, tak jak działania wielkich naukowców. Bo gdy Ty polepszysz swoją, jakość życia, gdy będziesz świetnym pracodawcą, biznesmanem, matka, ojcem, pracownikiem, to ulepszasz świat. To ty jesteś kreatorem własnej rzeczywistości i tej, która Cię otacza.

Polecane artykuły