Twoje nawyki kształtują twoją codzienność – e-book

Oceń stronę/wpis

Dlaczego zdecydowałam się na napisanie tego kursu?

Przede wszystkim dlatego, że moim celem jest, abyś zmiany, które sobie założyłeś, wprowadził łagodnie i bez zbędnego sabotażu.

Jeszcze dwa lata temu sama nie wiedziałam, że tak można. Uważałam, że każde wprowadzenie do swojego życia nowego nawyku wymaga ogromnego wysiłku i szarpania się ze sobą, wręcz zmuszania się do wykonania pewnych czynności.

Teraz jest inaczej. Odnalazłam metodę, którą polecam każdemu. Ta technika jest tak prosta, że nie wiem, dlaczego nie uczą nas tego w szkole – mało tego, nie rozumiem, jak sama na nią nie wpadłam. Gdybym kilka lat temu miała wiedzę, którą posiadam dziś, nie narażałabym się wielokrotnie na stres, nie zadręczałabym się i nie zaniżałabym swojego poczucia wartości.

Kiedyś zawsze biegłam wszędzie na ostatnią chwilę, nie kontrolowałam wydatków, uprawiałam sport sporadycznie i paliłam jak smok. A każda próba zmiany tego, co mi we mnie samej przeszkadzało, kończyła się fiaskiem. Byłam tym zmęczona fizycznie i wyczerpana psychicznie. Zarzucałam swoje plany zmiany nawyków i długo do nich nie powracałam. Na samą myśl o tym, że mogłabym podjąć kolejną próbę, robiło mi się niedobrze. Nie chciałam nawet o tym rozmawiać, a gdy ktoś drążył temat, mówiłam, że tak mi dobrze, taka jestem i już. Koniec, kropka.

Ale czas mijał, zapominałam o bólu i porażce, a potęgowała się presja. Kurczę, jak dobrze by było być dla siebie dobrym, zrobić coś z tym, co mi przeszkadza, wprowadzić nowe, zdrowe nawyki… I któregoś dnia zaczęłam analizować, dlaczego nie udaje mi się polepszyć swojej codzienności, dlaczego mam ogromną chęć na bieganie, ale wciąż pozostaje to jedynie moim życzeniem. Chciejstwem. Co jest nie tak? Jak pozbyć się wiecznych wymówek i usprawiedliwień?

Poszukiwania okazały się bardzo owocne, ponieważ dowiedziałam się, gdzie jest haczyk.

Zastosowanie się do kilku porad, wykorzystanie pewnych metod i technik okazało się niemalże cudem – no, może przesadzam, ale przestałam się sabotować i postawiłam na swoją świadomość. Wyeliminowałam ze swojego życia nadmierną rozrzutność, nauczyłam się świetnie organizować siebie w czasie i zaczęłam systematycznie biegać. Teraz gdy wiem, że ta metoda działa, dzielę się nią z tobą zarówno w tym e-booku, jak i podczas swoich warsztatów. Osobiście uważam, że ten klucz otwiera wszystkie drzwi, które prowadzą do doskonalenia swojej codzienności, wskazuje drogę do zmiany nawyków, ale w szczególności pozwala te zmiany zachować! Skoro mnie pomogło, tobie również pomoże. Bo jeśli czytasz tego e-booka, to znaczy, że potrzebujesz wsparcia, tak jak ja kiedyś.

Pamiętaj tylko, że ja jestem jedynie posłańcem, przynoszę ci wiadomość, a teraz od ciebie zależy, co z nią zrobisz. Wierzę jednak, że jesteś ogromnie zdeterminowany i wykorzystasz tego e-booka do poprawy jakości swojego życia, wyciśniesz z niego wszystko to, co najlepsze.

W tym e-booku odpowiem na kilka najczęściej zadawanych mi pytań:

Dlaczego tak trudno wprowadzić nowy, efektywny nawyk w życie?

Jak wprowadzić zmianę nawyku w życie?

Czym jest sabotowanie samego siebie?

Praktyczne ćwiczenia – czy warto siebie dyscyplinować?

Jaki wpływ mają twoje oczekiwania na wprowadzenie efektywnych nawyków?

Na koniec zrobimy sobie krótkie podsumowanie.

Zmiana nawyku może przebiegać w różnym tempie, ale moim zdaniem najważniejsze jest, aby były to zmiany zaplanowane i trwałe.

Kolejny rozdział już za tydzień.

Wioletta K.

Ps.

Zapoznaj się również z warsztatami w formie e-booków, które dla Ciebie przygotowałam w celu poprawy codzienności, nabrania pewności siebie i skuteczniejszego działania.

Książka „Miłość odmieniana przez przypadki” na wyciągnięcie ręki. Dostępna w renomowanych księgarniach internetowych.

Jesteś singielką? Chcesz coś zmienić? Nie wiesz od czego zacząć?

Zamów książkę – efektywny kurs kobiet – „Singielka. Od równowagi emocjonalnej do miłości”,  która jest gotowym narzędziem czekającym na kobiety takie jak Ty. Historie prawdziwe, kształtująca wiedza merytoryczna i łatwe oraz proste do wykonania ćwiczenia dają szansę  na nową jakość życia.

Już wkrótce ukażą się kolejne pozycje wydawnicze autorki, zapraszam do śledzenia mnie na Facebooku. 

Pozdrawiam ciepło. 

Wioletta K. 

Trener Integracji Personalnej

Recommended Posts