Przedświąteczny stres – czy to Ci potrzebne?

Oceń stronę/wpis

Okres przedświąteczny wywołuje stres. Każdy zawsze się gdzieś spieszy, chce kupić najlepsze prezenty albo makowiec naszpikowany pysznościami ale …

czy wiesz, że stres jest nam potrzebny?

Zanim zechcesz wyeliminować stres ze swojego życia naucz się rozróżniać stres motywujący cię od tego, który de-aktywizuje twoje działania.

Nadmierny poziom stresu wytwarza kortyzol, który utrudnia procesy myślowe.

Stres motywujący powoduje wyrzuty adrenaliny i noradrenaliny do krwi. Te dwa hormony poprawiają nie tylko percepcję czy efektywność pracy ale również motywację.

Naucz się dostrzegać kiedy w twoim mózgu wzrasta kortyzol i eliminuj nieprzychylne czynniki.

Poznasz to po symptomach zarówno fizycznych jak min; bezsenność, zgaga, bóle kręgosłupa, impotencja seksualna, migrena i ataki astmy lub psychicznych min; spadek koncentracji, poczucie braku sprawczości, lęk, irytacja lub problemy z podjęciem ważnych decyzji.

Pij wodę, planuj dłuższe wypady za miasto, spaceruj i ogranicz kontakty z ludźmi, którzy ograniczają twoją przestrzeń myślową, odmawiaj wykonania czynności, na które nie masz czasu.

Czy wiesz, że 60% komunikatu przeczącego – odmawiającego wypływa z twojej postawy ciała? Zapanuj nad nim. Stań prosto, rozluźnij kolana i wyobraź sobie, że coś ściskasz pomiędzy stopami (to pozwoli abyś nie przenosił ciężaru ciała z jednej nogi na drugą). Teraz popatrz danej osobie w oczy i powiedz; “Przykro mi ale nie” – możesz trenować przed lustrem.

Odczuwasz stres? Zastanów się, co jest jego źródłem, co się wydarzyło takiego w twoim życiu? Czy wiesz, że stres powoduje również zakochanie się?

Za każdym razem gdy poczujesz stres zatrzymaj się i zapytaj się siebie czy możesz zachować się i odczuwać inaczej. – Naturalnie takie ćwiczenie wymagają samoświadomości emocjonalnej, o której możesz przeczytać w moim artykule. “Świadomość emocjonalna”

Dzisiejsza notatka powstała przy wsparciu T. Horne.

Wioletta Klinicka

Trener Integracji Personalnej

Autorka kursu – Emocjonalna Inteligentna Kobieta – Tak!

Więcej informacji na:

https://www.oklinicka.com/emocjonalnie-inteligentna-kobieta

Autorka książki „Miłość odmieniana przez przypadki”

Więcej informacji na:

Miłość odmieniana przez przypadki

Polecane artykuły