Potężne narzędzie

Oceń stronę/wpis

Czy potrafisz marzyć? Okazuje się, że nie jest takie proste. W dzisiejszych czasach ludzie coraz mniej czasu poświęcają na „bujanie w obłokach”. Coraz częściej za to słyszymy, że jest to tylko strata czasu i po ziemi trzeba stąpać twardo.

Ja się z tym jednak nie zgadzam. Bez marzeń ludzie żyją jak w czarnej dziurze. Nie ma żadnego światła, które by ich rozświetlało. Najgorsze, co człowiek może zrobić, to pozbyć się tego, czym natura nas obdarzyła.

I to nie tylko mrzonki. Każdy człowiek sukcesu oznajmi Ci, że do miejsca, w którym się znajduje zaprowadziły go właśnie marzenia. Marzenia, które stały się celem do realizacji.

Jak obudzić w sobie duszę marzyciela?

Stwórz swój pamiętnik marzeń. W tym celu kup sobie zeszyt, którego okładka będzie wywoływać w tobie pozytywne miłe emocje. Teraz jest taki wybór, że znajdziesz coś dla siebie.

Na pierwszej stronie zapisz swoje marzenie. Może są to wakacje w egzotycznych krajach, a może lot balonem, może chcesz zostać aktorem, wybudować dom. O czymkolwiek marzysz zapisz to. Pięknie kolorowo, dużymi literami.

A teraz zacznij zbierać wszystko, co Ci się kojarzy z Twoim marzeniem. Mogą to być zdjęcia, wycinki z gazet, artykuły, możesz w nim rysować itp. I zacznij wszystko wklejać do zeszytu. Zadziwiające jest to, że jak już określisz, o czym marzysz, będziesz doświadczać olśnienia. Gdzie nie spojrzysz tam zobaczysz coś, co będzie Ci się kojarzyło z Twoim marzeniem. O co mi chodzi. Niedawno nieznany sprawca uderzył w moje auto, które pozostawiłam na parkingu i zbiegł z miejsca kolizji. Na zderzaku pozostał ślad lakieru, ciemno niebieski. Taki kolor auta ma sprawca. I nagle zaczęłam ten kolor dostrzegać wszędzie. Tak to działa.

Poświęć swojemu pamiętnikowi 5 minut każdego dnia. Nie zaniedbuj swoich marzeń. To one zaprowadzą Cię tam gdzie chcesz się znaleźć. Marzenie w dalszej kolejności staje się celem. Na przykład; marzysz, aby zamieszkać w górach. Ale w tej chwili wiesz, że to jest poza Twoim zasięgiem. Nie możesz tak z dnia na dzień tego uczynić, ale to nie oznacza, że tego nie zrobisz. Zacznij, więc wyznaczać sobie cele, które będą Cię przybliżać do realizacji, do zamieszkania w górach. Co musisz zrobić w pierwszej kolejności? Zacznij planować, rozpisywać, pracować i działać. Wszystko w jednym celu, aby zamieszkać w górach. Czasami będziesz musiał robić coś, co nie będzie Ci w danym momencie odpowiadać, ale gdy tylko wieczorem zajrzysz do swojego pamiętnika marzeń, odetchniesz z ulgą. Pomyślisz; no tak to wszystko po to, aby spełniło się moje marzenie. I zapewniam Cię, że poczujesz, jak duma Cię rozpiera.

Określ datę, kiedy ma Twoje marzenie się spełnić, to będzie Cię motywowało do działanie w tym określonym kierunku.

Polecane artykuły