Potęga wiary

Oceń stronę/wpis

Często się zastanawiasz jak zdobyć to, czego pragniesz, o czy marzysz, jak osiągnąć swój cel?

Zadziwiające jest to, jak bardzo dużo ludzi przestało w siebie wierzyć. Karygodne jest również to, co zaobserwowałam, rodzice nie wierzą w swoje dzieci. Nauczyciele w nie wierzą w młodzież. Często pracodawcy nie wierzą w swoich pracowników.

Chociaż ostatnio otrzymałam miłą wiadomość, od jednej z moich czytelniczek. Szef nie dając jej wcześniej żadnych oznak obdarował ją awansem. Zwykłej, wydawałoby się dziewczynie z produkcji, zaproponował pracę w biurze. Bardzo mnie to urzekło i dlatego musicie wierzyć, wierzyć, że jutro będzie lepiej, że dacie radę, że przed waszymi dziećmi są ogrom możliwości.

Zacznijcie od siebie.

Co da Ci wiara w siebie?

Staniesz się osobą, jaką pragniesz być.

Zaczniesz robić to, co pragniesz robić.

Osiągniesz każdy cel, który sobie wyznaczysz.

Dlaczego tak sądzę? Nie może być inaczej, przecież już najstarsze księgi zachęcają do aktu wiary. A potwierdzają, to wielcy tego świata. Nie będę Cię zanudzać biografiami, sam możesz sięgnąć do lektury. Poczytaj, kim był Benjamin Franklin, Gandhi, Karl Steinmetz, George Bernard Shaw. Czytając zastanów się, co by osiągnęli bez wiary w swoje możliwości. Co by było, gdyby już na starcie zwątpili w swoje możliwości?

Jeśli po raz kolejny zaczniesz myśleć, że po prostu mieli szczęście, to jesteś w poważnym błędzie. Oni mieli talent, odnaleźli swoją pasję, w którą głęboko uwierzyli. Nawet Ci, którzy wygrywają w lotto po prostu w to wierzą. Nic nie dzieje się z przypadkiem.

Sprecyzuj swój życiowy cel i uwierz, że go osiągniesz. Bądź gotów na stawianie czoła przeciwnościom, nie odpuszczaj po pierwszym niepowodzeniu. Myśl, mów, planuj, zachowuj się i działaj, jak człowiek pewny siebie.

Siła wiary da Ci nie tylko satysfakcję z sukcesu, który odniesiesz, ale i wymierne korzyści, oczywiście, jeśli tego pragniesz.

To, czym jesteśmy, jest wynikiem tego, co myśleliśmy

Budda

Polecane artykuły