Jak dopasować postanowienie, aby być szczęśliwą? Wydarzenie

Dzień 8.

Dzień dobry!

Jak się dziś czujesz? Zaplanowałaś już, co będziesz robić w weekend? Wiesz już, jak nagrodzisz siebie za czynny udział w wyzwaniu?

Pisząc te słowa, mam pewność, że zrobiłam coś dobrego, co przysłużyło się wielu ludziom, wzbogaciło ich  życie. Mam poczucie spełnienia i dumy. Wiem już, jaki będzie temat następnego wyzwania, inaczej trudno byłoby mi to wydarzenie zakończyć. Pożegnania są trudne, ale tylko wówczas gdy towarzyszy mu poczucie nieodwracalnej straty, gdy nie mamy pomysłu czym wypełnić powstałą lukę, gdy nie umiemy zaakceptować, że wszystko się zmienia.

Zapisz swoje postanowienie:

……………………………………………………………………………………………

 

Jestem niesamowicie ciekawa, czy udało ci się podtrzymać postanowienie w jego pierwotnej formie, czy masz tę pewność, o którą nam wszystkim chodzi, gdy decydujemy się zainwestować czas, uczucia, pieniądze itp. Jeśli masz ochotę, podziel się swoimi przemyśleniami, napisz, uzasadniając, co zdecydowałaś i czy wyzwanie to uznajesz za wartościowe.

Ja dziękuję Ci za twój udział.

Naturalnie to nie wszystko, pozostało ostatnie ćwiczenie.

Pamiętasz, jak wszyscy życzyli ci w Nowy Rok szczęścia?

Co ciebie uszczęśliwia?

………………………………………..

  • Jak myślisz, co możesz zrobić, aby poczucie szczęścia towarzyszyło ci przez większość dni w roku.
  • Wyobraź sobie siebie szczęśliwą.
  • Z czego to uczucie wynika?

………………………………………………………….

A teraz kilka wskazówek!

  • Szczęście wynika z poczucia spełnienia.
  • Szczęście to duma z własnych dokonań.
  • Pozostaje jeszcze kwestia przyjemności, czyli doznania, które głównie odbieramy wszystkimi zmysłami. Przyjemności wywoływane są przez ulotne przeżycia, ale nagradzać się też trzeba.

Coś ci to przypomina?

Spełnienie i duma czyż nie to chcesz tak naprawdę osiągnąć poprzez realizację celu?

…………………………………………………………

Mamy odmienne plany i wizję siebie. Chcemy realizować się na wielu płaszczyznach życia, będąc osadzonymi w różnorakich rolach. Posiadamy różniące się priorytety, kierujemy się własnymi wartościami i przekonaniami, to co nas łączy to dążenie do szczęścia, radości, równowagi pomiędzy tym, co wewnątrz nas a tym, co na zewnątrz. Dążymy do synergii, która przekłada się na spokój umysłu, na wiarę i wzrost pewności siebie. Jeśli zrozumiesz, że wszystko przemija, że zmiany towarzyszą nam od narodzin, że rzeczą naturalną są tak odmienni od nas ludzie, dotykające ich problemy, jeśli tylko nauczysz się akceptacji tego, co cię otacza, każdy cel stanie się drogą prowadzącą do szczęścia, każda droga będzie tą właściwą, każda porażka lekcją, którą będziesz umieć wykorzystać do samodoskonalenia.

 

Jeśli chcesz być szczęśliwa, to znaczy, że nie chcesz być nieszczęśliwa.

Jeśli chcesz generować szczęście, pamiętaj, że jest to umiejętność, której możesz się nauczyć.

Szczęście własne ma bardzo osobisty wymiar, to ty decydujesz, co sprawia, że znajdujesz się w tym stanie, i nie podlega to kwestionowaniu osób postronnych.

Co cię uszczęśliwia?

………………………………………………………………………………

Rób tego więcej!

 

Na tym kończę pierwsze wyzwanie.

Gratuluję Ci i wiedz, że jestem z ciebie dumna, ponieważ przez osiem dni uczyłaś się patrzeć na siebie jak na kobietę doskonałą, pełną potencjału i żarliwości. Wykorzystaj zdobytą wiedzę! 

 

Wyzwanie na 26 luty  Jak uwolnić się od poczucia samotności i znaleźć odpowiedniego partnera? – Poradnik nie tylko dla singli, ale również osób, czujących się samotnie w związku. 

Wyzwanie na 26 marzec Emocjonalnie Inteligentna Kobieta – Praktyczny poradnik, uczący nie tylko powrotu do równowagi emocjonalnej, ale również pokazuje, jaki wpływ mają emocje i uczucia na każdą płaszczyznę życia.

Aby nie przeoczyć kolejnych wyzwań, napisz do mnie maila, wyrażającego zgodę na przypominanie o wydarzeniach.

Skopiuj i wyślij poniższy tekst.

Tytuł maila: Zgodna

Treść maila: Wyrażam zgodę na otrzymywanie mali od Wioletty Klinickiej w celu przypomnienia o wydarzeniach.

Podpisz imieniem.

Dziękuję i do następnego razu,

Wioletta – twój coach kryzysowy

KURSY 

Praktyczny poradnik

Czyli o tym, w jaki sposób inteligencja emocjonalna pomaga odnieść sukces na każdej płaszczyźnie życia.
emocjonalnie inteligentna kobieta

 

Recommended Posts