Porażka to strata czasu!?

Oceń stronę/wpis

Nasze myślenie właściwie nie jest nasze. Na to, w jaki sposób podchodzimy do fundamentalnych spraw ma wpływ środowisko, w jakim się obracamy. Oczywiście największa sugestia pochodzi od rodziców, kolejno szkoła oraz bliskie przyjaźnie. Z czasem dochodzi do tego, że już nikt się nie zastanawia, co jest moje, a co zapożyczone. O czym możesz przeczytać klikając tu. Wraz z rodzajem myśli kształtuje się życiowy model działania a najczęściej jego brak.

 

 

Przyglądając się dzisiejszej rzeczywistości ośmielam się stwierdzić, że po raz kolejny świat pędzi do przodu a ludzie nie wyciągają wniosków. Znam sporo osób, które po mimo odbycia wielu kursów i szkoleń, wciąż tkwią w stereotypowym schemacie myślenia. Może wina leży po stronie nauczycieli, którzy zbyt mały nacisk kładą na doświadczanie i praktykę.

 

Sprawdź, na czym polega praktyczny warsztat.

 

Dlaczego ludzie tak bardzo boją się działania?

 

Po pierwsze od dziecka wpaja się nam strach przed porażką. Jedno słowo, które potrafi zahamować cały zapał do realizacji swoich planów. A nawet do samego planowania. Na pewno i ty słyszałeś, że owszem zajmij się realizacją swoich celów, ale pamiętaj, aby działać ostrożnie i rozważnie tak, aby nie potknąć się i nie przewrócić. Na pewno słyszałeś, że nic tak nie oddala od sukcesu, jak porażka, iż to tylko strata czasu. Jeśli przytrafi się raz nie ryzykuj powtórnie. Podnieś się powoli i stojąc już nie ruszaj się dalej. Dmuchaj na zimne.

 

 

Ale przyjrzyj się, kto tak do ciebie mówi? Kim jest ten człowiek, w jakim on miejscu utknął? Zapytaj się go, jakie on ma marzenia. Jeśli w ogóle je będzie miał to już będzie ogromny sukces, bo znaczny odsetek ludzi nie marzy, większy odsetek ludzi nie ma wyznaczonych celów. Żyją z dnia na dzień i zastanawiają się tylko, dlaczego to ich spotkało. Czy nie jest to ktoś przeciętny, chcący zatrzymać ciebie również w tej przeciętności?

 

 

Jeśli i w tobie jest zakodowane, że porażka jest przeciwieństwem sukcesu, to pozwól, że wyciągną cie z tego błędnego myślenia.

 

 

Porażka jest pierwszym i decydującym krokiem do odnoszenia sukcesów. Porażka jest na twojej drodze po to abyś doświadczał, rozwijał swoją kreatywność, abyś uczył się analizować i wyciągać wnioski, zadawać odpowiednie pytania, abyś kolejny raz działał jeszcze bardziej odważnie, bo wiesz już, co w danej sytuacji zrobić, zmienić, jaki inny ruch wykonać.

 

 

Skąd to mogę wiedzieć? Przede wszystkim z własnego doświadczenia. Już nawet muszę się zastanawiać, co w życiu robiłam, kim byłam i jakie mam wykształcenie. Jedno wiem na pewno jestem tu gdzie jestem właśnie dzięki odnoszonym porażkom. To dzięki temu, że coś mi nie wychodziło odnalazłam swoją pasję i swój talent. To właśnie dzięki odnoszonym raz po raz porażkom jestem szczęśliwa. Mam osoby w swoim otoczeniu, które bardzo są zdziwione moją siłą i pytają skąd ją czerpię. Odpowiadam wówczas, że z doświadczenia z porażek, z tego, że nie raz dostałam od życie w kość. Mogłam leżeć i kwiczeć, ale ścisnęłam swoje cztery litery i szłam w zaparte. Bankrutowałam kilka razy, rozwodziłam się dwa, byłam porzuconą bez grosza żoną w ciąży, wyrzucona przez pasierba z domu, mam za sobą kilka niespełnionych marzeń i to tylko, dlatego, że nie przekułam je w cel. Tylko, dlatego, że zawładnął mną strach i pytanie a co będzie jak upadnę. Pytanie, na które nikt z mojego otoczenia nie odpowiedział; to się podniesiesz!

 

 

Po ostatniej mojej wielkiej porażce zaczęłam zmieniać otoczenie, szukać ludzi takich, którzy wskażą mi drogę do zmian, drogę do zmiany nastawienia i kodu mojego toku myślenia.

 

 

Zrozumiałam, że to uczucie działania, które towarzyszy mi zawsze, jest czymś najcenniejszym. W jaki sposób działać efektywnie? Mozesz przeczytać tu.Przypomnij sobie jak to jest, gdy doświadczałeś, gdy realizowałeś swój plan. Wypisz na kartce wszystkie swoje osiągnięcia. I odśwież wspomnienia. Odpowiedz sobie na pytanie; ile było w tym entuzjazmu, zachwytu. Zauważ, że ekscytuje nas właśnie droga do celu, uporanie się z przeciwnościami, a im większe przeszkody pokonuje człowiek, tym jest z siebie bardziej dumny, jego wartość wzrasta a wraz z tym motywacja do kolejnego ruchu. Uruchom swoją wyobraźnię i popatrz na emocje towarzyszące temu ciągłemu aktowi działania, co wówczas czułeś, jak się zachowywałeś. Jakie wszystko było przyjazne, przypomnij sobie jak to jest, gdy rozwiązania same przychodzą? Pozytywnie pobudzony swoimi osiągnięciami sam stwierdzisz, że porażka jest jedną z najskuteczniejszych technik motywacyjnych. Klikając tu poznasz inną skuteczną metodę motywującą.

 

 

Każda porażka przybliża cię do sukcesu. Wówczas przyjmujesz i odkrywasz tajemnicę zwycięstwa.

 

 

Przyglądałeś się kiedyś człowiekowi sukcesu?  Zastanawiałeś się, jakie ma nastawienie do porażki? Tak, zgadza się człowiek sukcesu przyjmuje porażkę niczym dar od losu. Człowiek sukcesu stara się jak najszybciej ponosić porażki, bo wie, że wówczas szybciej dojdzie do sukcesu. Donald Tramp czterokrotny bankrut – dziś najbogatszy człowiek świata. Steve Jobs po wielkiej karierze zaczynał od nowa nie przeszkodziła mu w tym nawet ciężka choroba. O podjeściu ludzi sukcesu już pisałam, zajrzyj tu. I ja moja skromna, ale jakże spełniona osoba. Wpisz się na tą listę, bądź w swoich oczach z siebie dumy. O tym co sprawia, że nie ma cię jeszcze na tej liście przeczytasz tu.

 

Droga do sukcesu zaczyna się od przeciętności po przez samodoskonalenie i wieńczy sukcesem. Po drodze są porażki, które przyjmuj, jako bodźce do działania.

Działaj i ponoś porażki, a jeśli coś ci już nie wyszło to uśmiechnij się, bo właśnie jesteś na najlepszej drodze ku swojemu zwycięstwu, jesteś coraz bliżej swojego sukcesu.

 

O to, czym jest doskonalenie własnej codzienności.

 

Bo rozwój osobisty ma być czymś, co ma realny wpływ na twoje życie.

 

Pozdrawiam, Wioletta

Polecane artykuły