Podświadmość

Oceń stronę/wpis

Ile razy już słyszałaś zrób to, myśl, tak, zaufaj sobie. I nic, nadal nie wierzysz w mega pozytywne myślenie, wizualizację i ciągłe powtarzanie afirmacji. Większość ludzi uważa to za wymysły i totalne bzdury. Dlaczego tak się dzieje? Dlatego, że nikt Ci nie wytłumaczył, czym jest potęga Twojej podświadomości.

Zauważ, że ludzie wciąż narzekają. Nawet jak już cos idzie po ich myśli to i tak kończy się strachem, że na pewno coś się zwali na głowę. Ciągłe negatywne myślenie przenika do Twojej podświadomości. Czyniąc ogromne pustki. Technicznie wygląda to tak. Prawa półkula mózgowa jest odpowiedzialna za myślenie podświadome, czyli subiektywne. Nie jest ona zdolna do oceniania, analizowania czy porównania. Przyjmuje wszystko za prawdę i to bezkrytycznie. Twoje myśli, uczucia są dla niej wyznacznikiem. Nic nie zrobi wbrew Tobie.

Jeśli podświadomość przyjmuje jakąś ideę to zrobi wszystko, aby ją urzeczywistnić. Nic nie stanie jej na przeszkodzie, zacznie działać według Twojego sposobu myślenia.  Dlatego tak ważne jest to, w jaki sposób myślisz, co myślisz, jakie emocje w sobie utrzymujesz. Bo Twoja podświadomość nic nie zrobi wbrew Tobie.

Możesz wykorzystać swoją podświadomość do realizacji swoich celów.

Jeśli masz jakiś problem wyobraź sobie jego rezultat końcowy. Zacznij wyobrażać sobie, jak chciałbyś, aby się on zakończył. Jeśli marzysz o znalezieniu idealnej pracy, stwórz jej obraz; jaka to praca, jaki jest pracodawca, gdzie jest ta praca itd. Zadbaj w swojej głowie o każdy szczegół i zaufaj swojej podświadomości. Twój mózg zrobi wszystko, aby Cię tam zaprowadzić. Na podświadomość działają Twoje emocje, wygrywa to, z czym się bardziej identyfikujesz. Jeśli całą sobą odczuwasz, że cos nie wyjdzie to nie wyjdzie, ale gdy tylko zaczniesz nabierać pewności, że twój cel się zrealizuje i myśląc o tym będziesz pełna euforii, to tak będzie.

Oczywiście nic na siłę. Jeśli będziesz ciągle skupiona na swoim problemie oraz uporczywie szukała rozwiązania nie będziesz w stanie się odprężyć. Będziesz tylko niepotrzebnie forsować swój mózg. I on w pierwszej kolejności będzie się zajmował uspakajaniem Ciebie. A jak do tego dołożysz narzekanie typu; nic mi nie wychodzi, jestem do niczego i tak nie ma rozwiązania, to będziesz kręcić się w kółko. W końcowym efekcie twoja podświadomość wybierze to, w co będziesz wierzyć.

Mówiąc wprost podświadomość zadziała tylko wtedy, gdy masz silne i mocne przekonanie w świadomości. Musisz uwierzyć, że istnieje rozwiązanie twojego problemu, stań się głęboko utwierdzonym optymistą.

No tak, pomyślisz, że to nie takie proste. Może i wymaga to w początkowej fazie dużego wysiłku, ale prawo to działa. Możesz z niego skorzystać. A już na pewno nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować.

Przeprogramuj swoją podświadomość. Staraj się ją karmić tylko pozytywnymi myślami. W tym celu np. każdego wieczoru poświęć 10 – 15 minut na wizualizację. Zyskaj kontrole nad swoim procesem myślowym. Na Twoją podświadomość działa zarówno świat wewnętrzny jak i zewnętrzny. Dlatego bądź ostrożny nie tylko na swoje myśli, uczucia, wyobrażenia, ale i wybieraj ludzi, którzy Cię otaczają, środowisko to, co oglądasz, co dotykasz, co słyszysz.

Wszystko, co Cię otacza na wpływ na Ciebie i jeśli świadomie będziesz dokonywać wyborów Twoja podświadomość będzie kroczyć za Tobą i działać na Twoją korzyść.

Jeśli twoja pragnienie stoi w sprzeczności z wyobrażeniem, to ostatnie okaże się zawsze silniejsze. E. Coue

Każdy nakład woli pochodzi z lęku, jaki stoi na przeszkodzie właściwemu rozwiązaniu. Niczego nie wymuszaj.

Odpręż umysł oraz bądź przekonana o słuszności swojej myśli. Wówczas Twoje podświadomość zacznie działać na Twoją korzyść.

Niech Twój umysł będzie otwarty, nie przyjmuj z góry jak cel ma zostać zrealizowany.  Zawsze jest rozwiązanie, najczęściej przychodzi nie spodziewanie.

Zdaj się na swoją podświadomość, przecież nie zastanawiasz się jak głęboko oddychasz.

Zadawaj sobie pytanie; jak się czuję? Odpowiadaj świetnie.

Jesteś swoją myślą, kto, z kim przystaje taki się staje, jesteś tym, co jesz. Kieruj się tymi zasadami.

Tuż przed zaśnięciem konflikt pomiędzy świadomością a podświadomością jest wyłączony. Dlatego w tym momencie wyobrażaj sobie same miłe rzeczy, radość i spełnienie. Zawsze staraj się zasypiać spokojnie a budząc się niech pierwsza myśl będzie radosna, optymistyczna.

Polecane artykuły