drżące dłonie dotykają zbyt mocno warg

świat nie słyszy mojej tęsknoty

puste ściany

puste kartki w kalendarzu

puste oczy

tylko niemy krzyk

Wioletta Klinicka

wioletta klinicka poetka

„Niemy krzyk” szeptał mi: „Jesteś tylko Ty i Ty. Do Ciebie należy wybór między Tobą a Tobą. Dziś kolejny raz decydujesz, kim chcesz być. (…)”

W rozmyślaniach Wioletty odnalazłam bardzo głębokie, odważne rozważania dotyczące życia, oczekiwań i pragnień.
Odwieczna potrzeba bycia kochanym, głęboko krzyczy nakreślona piórem…

„Kto inny niż zraniona kobieta tka ze zgryzoty srebrzyste senne dywany (…)”.

Bardzo polecam tę fascynującą podróż, w którą zabiera nas Wioletta.

Recenzja: Izabella Michaluk – wierna czytelniczka.

Wioletta Klinicka

wioletta klinicka pisarka

Jestem kobietą po czterdziestce. Czasami stukam obcasami, przechadzając się po chabrowych chmurach. Czasami pomiędzy słońcem a księżycem zajadam się niebieskimi migdałami lub tańczę boso na pustych ulicach. Wczoraj w zatłoczonym autobusie cichutko przyglądałam się mężczyźnie, którego lubieżnie rozbieram wzrokiem. Jestem taka jak ty. Czasami borykam się z uczuciem pustki, a innym razem pragnę w samotności tęsknić, za nie wiadomo czym.

Wówczas – ty czytasz – a ja piszę. Znikam w innym świecie, który pochłania mnie całkowicie.

Serce bije mocniej, bo on tam jest. Mówi do mnie. Ja milczę, odpowiadam lub krzyczę. Pragnie z moich ust spić wszelkie obawy. W oczach odbić swoją nadzieję. Wyczekuje, odchodzi i gdy już go prawie zapominam, powraca.

Myślę, że prowadzę podwójne życie. Poznasz, to uczucie! Przeniknie twoje ciało podczas przewracania kolejnych kartek mojego zbioru poezji i prozy.

Niemy Krzyk

“Niemy krzyk” to coś więcej niż tomik poezji, to sfabularyzowany, nowoczesny e-book. Poezja wiąże się tu z prozą, obie uzupełniają się tu wzajemnie. Od kilku lat czytuję teksty Wioletty Klinickiej i wiem, że zawsze są wartościowe (…) Autorka wie, że co robi świat, cytuję: “Patrz, patrz na świat barwny zachłannie, bo tak szybko kolory zmienia, kradnie bezbronne marzenia co gną się pod naporem mojego pokolenia. Ideały? Powtarzaj je głośno bez wytchnienia, zapisz, narysuj, chociaż to i tak bez znaczenia – szybko stracą datę przydatności do trawienia”.
Poetka wie, że każda z nas, jak i ona tęskni za bliskością. Czuje, że ten wymarzony ON zjawi się nagle i dotknie czule jej duszy i ciała. Wiola nie żąda od mężczyzny rzeczy niemożliwych, wygórowanych. Chce uczciwości, prostej szczerości, “żeby wyznawał miłość prostymi codziennymi słowami” (2.53), bez zbędnej dumy i zachłanności — umiarkowanie.
Poetka pisze także o kobiecie zdradzanej “kto nakazał ci ugodzić mnie prosto w serce”(2.80). Prawie wszystkie wiemy jak się cierpi z powodu zdrady, gdy cały świat się wali.

Recenzja: Iwona Anna Miżyńska van Eck
( autor, administrator w Grupie Poetycko-Literackiej Kształty Słów na Fb.)
Cała recenzji Pani Iwony znajduje się poniżej tej strony.

Wioletta Klinicka pisarka

Dwa milimetry przed zamknięciem powiek kochałeś moje ciało.

Stałam przyparta do ściany.

Patrzyłeś na mnie, gdy wkładałeś mi pod sukienkę wypielęgnowane dłonie.

Milczałam.

Czekałam, aż zmysłami poczujesz moją nagość.

Nasze umysły powoli zatracały się w sobie.

Nie widziałam niczego oprócz twoich oczu, w których rozpoczęła się gonitwa myśli.

Strach poprzedzał pożądanie. Gdy pojawiło się krótkie zakochanie, mocniej zacisnąłeś powieki.

Wioletta Klinicka

To słowa, które płyną z wrzącego źródła. Bolą i szczypią. Do momentu, w którym okazuje się czytamy siebie. A potem, a potem następuje uspokojenie. Pożądanie do bólu zastyga w perspektywie prawdy o sobie. WK jest autentyczna — nie pozostawia wątpliwości, nie koloryzuje, nie puszcza oczka do warsztatu – wypuszcza ze źródła ciepło emocji, które płynie rzeką prawdy o naszym labiryncie wnętrza.
Wioletta zachęca do spojrzenia w siebie.
Otwiera.

Recenzja: Dariusz Czapliński, autor “WILCZA BAŚŃ”, poeta.
Odszukaj jego twórczość na: https://www.facebook.com/PoeDariuszCzaplinski?ref=hl

Wiersze Wioletty Klinickiej podobają mi się, bo ona ma taki niezwykły, poetyczny, bogaty i wzruszający język. Nigdy przedtem nie czytałam coś podobnego. Napisane uczucia nie są abstrakcyjne, każdy może je przeżyć.
To, co sprawia, że jej książka jest warta przeczytania, to jest jej charakterystyczna i bogata wrażliwość.

Recenzja: Doris Meis – czytelniczka
Pani Doris, przeczytała poezję i prozę w języku polskim i ich tłumaczenie w języku niemieckim, zawarte w wydanym zbiorze “Der Letzte Schrei”

DLA KOGO JEST KSIĄŻKA?

DLA CIEBIE JEŚLI TYLKO

W pamięci słowa płatają Ci figle.
Gdzieś w głębi zmieniają ton i barwę.
Wzmagają znaczenie i znowu nieważne
raz głośniej, raz ciszej opowiadają minioną historię.

PRAGNIESZ PRZEŻYĆ TO

Emocjonalne zawirowania, które sprawiają, że serce kołacze, dłoń zakrywa usta, aby nie wydobył się z nich niekontrolowany krzyk. Bierzesz głęboki oddech…

JESZCZE RAZ

Próbujesz zrozumieć siebie, nagłe uczucie, które zawładnęło twoim umysłem. Niepewność rozpływa się pod zamkniętymi powiekami. Boisz się, ale wiesz, że życie płynie zbyt szybko, a jedyne, co nam pozostaje to emocje i wspomnienie miłości – tego nikt Ci nie odbierze. Powracasz do kart i czytasz…

Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana!
Podaruj jej kolejny oddech.

poezja i proza

Wioletta Klinicka “Niemy krzyk”
cała recenzja napisana przez Iwona Anna Miżyńska van Eck

“Niemy krzyk” to coś więcej niż tomik poezji, to sfabularyzowany, nowoczesny e-book. Poezja wiąże się tu z prozą, obie uzupełniają się tu wzajemnie. Od kilku lat czytuję teksty Wioletty Klinickiej i wiem, że zawsze są wartościowe, mądre i pełne zrozumienia i wiedzy o życiu kobiet, ich problemach, tragediach, dziwacznych zawirowaniach losu, miłosnych kłopotach itp.
Wiola to kobieta niezwykle silna, która nie poddaje się, nie upada pod ciosami losu. Cechuje ją mądrość i bogate emocjonalnie wnętrze. Zna losy kobiet, potrafi z nich wyciągać wnioski, by pomóc im w walce z życiowymi problemami, szarością egzystencji i brakiem nadziei. Dzięki Wioli kobiety odzyskują siłę i energię do życia, ona pokazuje, że można, że trzeba iść naprzód i wtedy właśnie można dojść do szczęścia.

Pisarka ma przebogate wnętrze i ogromną wiedzę z zakresu psychologii i nie tylko. Jest kobietą po przejściach i rozumie inne kobiety.
Intelekt i serce to właśnie w tej pisarce-poetce podziwiam także oprócz wielkiego optymizmu i Nadziei.
Ona wie, że dla nas MIŁOŚĆ jest najważniejsza. Szukamy jej wytrwale lub szarzejemy i starzejemy się u boku mężów, którzy stali się obcymi ludźmi. Autorka wie, że co robi świat, cytuję: “Patrz, patrz na świat barwny zachłannie, bo tak szybko kolory zmienia, kradnie bezbronne marzenia co gną się pod naporem mojego pokolenia. Ideały? Powtarzaj je głośno bez wytchnienia, zapisz, narysuj, chociaż to i tak bez znaczenia – szybko stracą datę przydatności do trawienia”.
Poetka wie, że każda z nas, jak i ona tęskni za bliskością. Czuje, że ten wymarzony ON zjawi się nagle i dotknie czule jej duszy i ciała. Wiola nie żąda od mężczyzny rzeczy niemożliwych, wygórowanych. Chce uczciwości, prostej szczerości,”żeby wyznawał miłość prostymi codziennymi słowami” (2.53), bez zbędnej dumy i zachłanności — umiarkowanie.
Poetka pisze także o kobiecie zdradzanej “kto nakazał ci ugodzić mnie prosto w serce”(2.80). Prawie wszystkie wiemy jak się cierpi z powodu zdrady, gdy cały świat się wali.
Zmęczona czekaniem kobieta bez radości bierze ślub z kimś — kto po prostu jest dobry, a może tylko tak się wydaje (2,6). To recepta na zmarnowane życie.
Zachwyciły mnie modlitwy o miłość, a jeżeli już nie o nią to chociaż o spokój umysłu. Wiemy co to znaczy, gdy nie potrafimy myśleć o niczym innym niż tylko o zranionej dumie i oczywiście o nim, który jest gdzieś w łóżku z inną kobietą.” Jeśli nie potrafisz dać mi miłości, pozwól, by mój umysł się uspokoił.”
Autorka zagłębia się w tajniki duszy i umysłu kobiety – pisze o jej wątpliwościach, próbach naprawy życia czasem na granicy moralności, o namiętnościach, o tym, jak bardzo potrzebujemy miłości i zastępujemy ją czymś, czego potem żałujemy.
Mogłabym o “Niemym krzyku” pisać jeszcze długo, ale po? Same, sami przeczytacie sobie ten tomik, do którego bardzo gorąco zachęcam.

Recenzja: Iwona Anna Miżyńska van Eck
( autor, administrator w Grupie Poetycko-Literackiej Kształty Słów na Fb.

MOJE PODZIĘKOWANIA

Dziękuję wszystkim moim czytelniczkom, które podzieliły się swoją opinią. Dziękuję bezlitosnym recenzentkom i tym kobietom, które mnie inspirują, do życia odważnego! I Tobie. Tak, tobie również, że właśnie mi poświęcasz swój czas. DZIĘKUJĘ.

Jestem w pełni przekonana, że jestem taka jak TY i Twoja koleżanka, i ta pani, która właśnie na Ciebie spogląda, zastanawiając się, co tak zawzięcie czytasz. Nie krępuj się – podziel się z nią informacją o tej stronie, o mojej książce, o historiach w niej zapisanej, przeżyciach i emocjach..

Bo warto dzielić się, szczególnie czymś, co wywraca życie do góry nogami, nawet jeśli ta rewolucja trwa tylko pod Twoimi powiekami, ale trwa. Daj każdemu szansę, ponieważ, co dajesz to wraca.
Pozdrawiam Cię ciepło,
Wiola

Zapraszam Cię w kolejną podróż, ponieważ emocje są najpiękniejszą nutą brzmiącą w teraźniejszości.

Poszukując własnego szczęścia, aprobaty, miłości pukamy do różnych drzwi. Uważam, że w pierwszej kolejności powinniśmy otworzyć się na siebie, poznać swoje potrzeby i uzewnętrznić skrywane w najciemniejszych czeluściach umysłu pragnienia. Kolejno spójrz na otaczający Cię Świat z otwartym sercem, aprobatą i oczekiwaniem tego, co najlepsze.

Ja zapukałam do jednego z portali randkowych, aby odnaleźć mężczyznę, który obdarzy mnie nie tylko wyrafinowanymi komplementami, okaże bezgraniczne zainteresowanie moim umysłem i seksapilem, ale również obejmie niekończącym się poczuciem przynależności.

Nie spodziewałam się, że podróż po łączach wywoła ucisk w mojej klatce piersiowej, odbierać będzie logiczne myślenie, aby po chwili, racjonalność wzbudzała we mnie nieuchwytny strach.
Poznaj tę historię! Poznaj bezgranicznie szczere opinie innych czytelniczek, na temat zachowań bohaterki „Miłości odmienianej…” a może i Ty zechcesz do nich dołączyć i wyrazić swoje zdanie lub spróbować zakochać się jeszcze raz…

miłość odmieniana przez przypadki

Zapraszam Cię do czytania opowiadań, może wśród nich odszukasz Twoją Historię.

opowiadania

Zastanawiasz się dlaczego właśnie ja kwerenduję ludzkie umysły w celu wydobycia zakamuflowanych emocji? A może i Ty zdecydujesz się mi o sobie opowiedzieć?

coaching kryzysowy