Miłość odmieniana przez przypadki – kolejny fragment książki

Mój Big

(…)

* * *

– Tak mu odpisałaś? – ryknął śmiechem Robert. – Ciekawe, co sobie pomyślał, bo mnie ta część o porównywaniu ścięłaby z nóg! – dodał i zamilkł na chwilę. – Wiesz, może to i dobrze, bo jeśli faktycznie cię z kimś pomylił, od razu postawiłaś go do pionu. Chyba tak
często bywa, że porównujemy ludzi do siebie, zwłaszcza obecnych partnerów z byłymi. To porażka, prawda? – zakończył swój wywód.

– No wiesz, może nie porażka, ale nic dobrego z tego nie wynika. Takie podejście tylko utrudnia rozwijanie kolejnej relacji i moim zdaniem oznacza, że przeszły związek na poziomie mentalnym nie jest zakończony. Poza tym porównywanie jest krzywdzące dla obecnego partnera.

– Porównywałaś swoich mężów? – zapytał Robert

– Nigdy tego nie robiłam! – odparłam oburzona. – Nie mogłabym czerpać satysfakcji z bycia z drugim mężem. Może dlatego po ostatnim rozwodzie nie mogłam się zdecydować na odpowiedni typ mężczyzny. Swojego mężczyzny – dodałam. – Bałam się, że wpadnę w tę pułapkę. Bo wiesz, gdy z kimś się wiążesz, możesz podświadomie poszukiwać albo kogoś podobnego, by otrzymać to, co utraciłeś wraz z rozstaniem, czyli zaspokojenie określonych potrzeb, albo kogoś zupełnie innego, mając nadzieję, że tym razem związek będzie wyglądał inaczej.

Robert milczał. Uznałam, że właśnie powiedziałam coś bardzo ważnego, bo on zawsze milczy, gdy chce coś przemyśleć.

Fragment książki “Miłość odmieniana przez przypadki”

Wioletta K.

Ps.

Książka “Miłość odmieniana przez przypadki” na wyciągnięcie ręki. Dostępna w renomowanych księgarniach internetowych.

Jesteś singielką? Chcesz coś zmienić? Nie wiesz od czego zacząć?

Zamów książkę – efektywny kurs kobiet – “Singielka. Od równowagi emocjonalnej do miłości”,  która jest gotowym narzędziem czekającym na kobiety takie jak Ty. Historie prawdziwe, kształtująca wiedza merytoryczna i łatwe oraz proste do wykonania ćwiczenia dają szansę  na nową jakość życia.

Zapoznaj się również z warsztatami w formie e-booków, które dla Ciebie przygotowałam w celu poprawy codzienności, nabrania pewności siebie i skuteczniejszego działania.

Kliknij zdjęcie i zrób zakupy.

Już wkrótce ukażą się kolejne pozycje wydawnicze autorki, zapraszam do śledzenia mnie na Facebooku. 

Pozdrawiam ciepło. 

Wioletta K. 

Trener Integracji Personalnej. 

Recommended Posts