Miłość odmienia przez przypadki – To nie zazdrość – fragment

To nie zazdrość

Rano przywitaliśmy się, jak gdyby nigdy nic.

Nie miałam ochoty na kolejne tłumaczenia. Przestało mnie interesować, co robi i z kim. Jeden skrawek jego fantazji, wybiegający poza moją wyobraźnię, postawił mnie na równe nogi. Dziś idę na mecz i zamierzam dobrze się bawić.

Tymczasem on przyjął ponownie strategię ukierunkowaną na emocje. Pytał, co robię, jakie mam plany, jak spędzę wolny dzień. Poranny czas przy kawie minął nam na uprzejmościach, podobnie w porze obiadu i tuż przed moim wyjściem. Kiedy oświadczył, że wybiera się na spotkanie ze znajomymi, przyznałam, że zamiast iść do dyskoteki, wybieram się na mecz.

– Był zazdrosny? – zapytał Rober, jedząc ostatni kawałek pizzy.

– Nie sądzę, raczej kontrolował sytuację, a przynajmniej tak to odebrałam, gdy podczas meczu zapytał, czy jestem sama. Przekornie zapytałam, czy powinnam już nie być. I takie tam, sam wiesz.

– A byłaś sama? – zaśmiał się Robert.

– Tobie mogę powiedzieć – przyznałam. – W trakcie meczu marzyłam, aby nie być. Aby oddać się młodemu barmanowi. Mówię ci, gdybym była z piętnaście lat młodsza, nie wyszłabym stamtąd tak szybko – uśmiechnęłam się. – Ale to nie wszystko. Jest tam menedżer. Żadne ciacho, ale za każdym razem podoba mi się coraz bardziej.

Robert potargał mi włosy. Zamknął puste opakowanie po pizzy.

– Mogłabyś być facetem – podsumował. – Szybko leczysz rany.

* * *

Dopiero rano dotarły do mnie jego słowa, gdy uświadomiłam sobie, że tak nagle, bez słowa zniknęłam w roztańczonym Trier, i że był to rodzaj zemsty za pięć minut Nieznajomego.

Fragment książki “Miłość odmienia przez przypadki”

Wioletta K.

Ps.

Książka “Miłość odmieniana przez przypadki” na wyciągnięcie ręki. Dostępna w renomowanych księgarniach internetowych.

Jesteś singielką? Chcesz coś zmienić? Nie wiesz od czego zacząć?

Zamów książkę – efektywny kurs kobiet – “Singielka. Od równowagi emocjonalnej do miłości”,  która jest gotowym narzędziem czekającym na kobiety takie jak Ty. Historie prawdziwe, kształtująca wiedza merytoryczna i łatwe oraz proste do wykonania ćwiczenia dają szansę  na nową jakość życia.

Zapoznaj się również z warsztatami w formie e-booków, które dla Ciebie przygotowałam w celu poprawy codzienności, nabrania pewności siebie i skuteczniejszego działania.

Już wkrótce ukażą się kolejne pozycje wydawnicze autorki, zapraszam do śledzenia mnie na Facebooku. 

Pozdrawiam ciepło. 

Wioletta K. 

Trener Integracji Personalnej

Polecane artykuły