List do A

Oceń stronę/wpis

List do A.

Między łóżkiem a drzwiami zbyt mało jest przestrzeni na rozmyślanie, a jednak czasami wedrą się słowo lub myśl, które po rozstaniu miażdżą umysł.

Kładłam się spać, otumaniona twoim zapachem. Byłam na haju. Dopiero gdy uwolniłam się od twojej obecności, przypomniałam sobie, że powiedziałam ci o tym, czego naprawdę chcę. Ale ty wciąż nie byłeś gotowy. Po kolejnym miesiącu wciąż nie!

Odraczasz w czasie moment następnego spotkania. Wiem, że z obawy o dawkę kolejnych niewygodnych pytań. Boisz się wypuścić z dłoni ster, dlatego prowadzisz kalendarz przyszłych zdarzeń; w ten sposób chcesz mieć kontrolę nad moimi słowami. Karzesz mnie!

Przez wąskie ścieżki odurzenia próbuję przedostać się do dnia, w którym przestałabym pragnąć twoich dłoni. Nie znajduję drogi w emocjonalnej mgle. Wciąż nie ma mnie w twoim grafiku!

Kiedy tak czekam, aż smutne godziny zamienią się w entuzjastyczny dzień, przytłoczona wspomnieniami godzin, których mi nie ofiarowałeś, zaczynam cię nienawidzić. Mnożę to uczucie i potęguję, dodając do niego wszystkie elementy naszej wspólnej przeszłości, które potwierdziłyby słuszność moich zachowań. W takiej złości coraz mniej cię rozumiem. Oddalam się.

A potem wstaje nowy dzień i boję się, że może być początkiem pożegnania. Już nie wiem, czy wciąż chcę ciebie na własność. Piszę ci w krótkiej wiadomości, że nie.

Wczoraj kolejny raz zapomniałeś mnie zapytać, czy wciąż oddycham między rozstaniem a naszym wspólnym dniem.

Wioletta K.

Fragment z wkrótce opublikowanego zbioru “Krzyk”

Ps.

Książka “Miłość odmieniana przez przypadki” na wyciągnięcie ręki. Dostępna w renomowanych księgarniach internetowych.

Jesteś singielką? Chcesz coś zmienić? Nie wiesz od czego zacząć?

Zamów książkę – efektywny kurs kobiet – “Singielka. Od równowagi emocjonalnej do miłości”,  która jest gotowym narzędziem czekającym na kobiety takie jak Ty. Historie prawdziwe, kształtująca wiedza merytoryczna i łatwe oraz proste do wykonania ćwiczenia dają szansę  na nową jakość życia.

Zapoznaj się również z warsztatami w formie e-booków, które dla Ciebie przygotowałam w celu poprawy codzienności, nabrania pewności siebie i skuteczniejszego działania.

Już wkrótce ukażą się kolejne pozycje wydawnicze autorki, zapraszam do śledzenia mnie na Facebooku. 

Pozdrawiam ciepło. 

Wioletta K. 

Trener Integracji Personalnej

Recommended Posts