Jak się masz kochanie

5/5 - (1 vote)

Milczeniem odpowiadałeś na moje wiadomości, które z biegiem tygodni stawały się coraz krótsze. Kiedyś, pomiędzy słowami, wciskały się niesforne przecinki, teraz nachalnie zastępuje wyrazy wielokropek i rzucane na oślep pytajniki.

Liczę dni od ostatniego posłania ci życzeń szczęścia. Z wykrzesaną siłą woli odwlekam w czasie karę za twoje nagłe zniknięcie, dręcząc cię już tylko, gdy krzyk tęsknoty zagłusza rozsądne myśli. A te rozsądne myśli z miesiąca na miesiąc mnożą się, odbierając mi nadzieję na twoje przyjście.

Wtulona w resztki nostalgii wiję się z bólu, prosząc o sposób na całkowite zapomnienie. Nadchodzi. Na krótko goszczę je w rozkwicie dnia, aby w świetle rozproszonych gwiazd pożegnać. Noc jeszcze zbyt krótka, a jednak odczuwam jej przybywające minuty.

Coraz rzadziej, opuchniętymi oczami spoglądam na spływające po policzku poranne krople. Przyszedł za wcześnie odrzucany do tej chwili moment, gdy drżącą dłonią wyczuwam suchość poszarzałej skóry. Szerzej rozwarłam powieki.

Uleciały ostanie wspomnienia, pozostawiając do wypełnienia gotową pustą przestrzeń. Poszłam z wyprostowanym kręgosłupem przed siebie, nie odwracając się do przeszłości. Życie zataczało kręgi, plątało życiorysy. Przyznając, że nie wszystko musi mieć swą odpowiedź, szłam z życiem na kompromisy.

Przekwitały kolejne kwiaty. W opustoszałym parku sennie kłębiły się pod nogami zgłodniałe ptaki. Ten, co odważnie przysiadł mi na ramieniu, słysząc spotęgowane w głuszy brzęczenie, odfrunął w popłochu.

Leniwie sięgnęłam do kieszeni. W mozolnie odnalezionym zapomnieniu, skreślając „jak się masz, kochanie”, odnalazłeś drogę powrotną do mojego serca.

Wioletta Klinicka

 

Dziękuję, że z nami jesteś i zapraszam Cię w kolejną podróż, ponieważ emocje są najpiękniejszą nutą brzmiącą w teraźniejszości. 

opowiadania

 

Poszukując własnego szczęścia, aprobaty, miłości pukamy do różnych drzwi. Uważam, że w pierwszej kolejności powinniśmy otworzyć się na siebie, poznać swoje potrzeby i uzewnętrznić skrywane w najciemniejszych czeluściach umysłu pragnienia. Kolejno spójrz na otaczający Cię Świat z otwartym sercem, aprobatą i oczekiwaniem tego, co najlepsze.
Ja zapukałam do jednego z portali randkowych, aby odnaleźć mężczyznę, który obdarzy mnie nie tylko wyrafinowanymi komplementami, okaże bezgraniczne zainteresowanie moim umysłem i seksapilem, ale również obejmie niekończącym się poczuciem przynależności.

Nie spodziewałam się, że podróż po łączach wywoła ucisk w mojej klatce piersiowej, odbierać będzie logiczne myślenie, aby po chwili, racjonalność wzbudzała we mnie nieuchwytny strach.

Poznaj tę historię! Poznaj bezgranicznie szczere opinie innych czytelniczek, na temat zachowań bohaterki „Miłości odmienianej…” a może i Ty zechcesz do nich dołączyć i wyrazić swoje zdanie lub spróbować zakochać się jeszcze raz…

miłość odmieniana przez przypadki

 

Zastanawiasz się dlaczego właśnie ja kwerenduję ludzkie umysły w celu wydobycia zakamuflowanych emocji? A może i Ty zdecydujesz się mi o sobie opowiedzieć?

coaching kryzysowy

 

Chcesz dokonać własnego wyboru? Rozumiem, a nawet popieram, każdy powinien czytać, to co lubi. Dlatego, ja daję Ci taką możliwość poprzez jedno dotknięcie zdjęcia.

opowiadania na zakręcie

Polecane artykuły