Jak się masz kochanie

Milczeniem odpowiadałeś na moje wiadomości, które z biegiem tygodni stawały się coraz krótsze. Kiedyś, pomiędzy słowami, wciskały się niesforne przecinki, teraz nachalnie zastępuje wyrazy wielokropek i rzucane na oślep pytajniki.

Liczę dni od ostatniego posłania ci życzeń szczęścia. Z wykrzesaną siłą woli odwlekam w czasie karę za twoje nagłe zniknięcie, dręcząc cię już tylko, gdy krzyk tęsknoty zagłusza rozsądne myśli. A te rozsądne myśli z miesiąca na miesiąc mnożą się, odbierając mi nadzieję na twoje przyjście.

Wtulona w resztki nostalgii wiję się z bólu, prosząc o sposób na całkowite zapomnienie. Nadchodzi. Na krótko goszczę je w rozkwicie dnia, aby w świetle rozproszonych gwiazd pożegnać. Noc jeszcze zbyt krótka, a jednak odczuwam jej przybywające minuty.

Coraz rzadziej, opuchniętymi oczami spoglądam na spływające po policzku poranne krople. Przyszedł za wcześnie odrzucany do tej chwili moment, gdy drżącą dłonią wyczuwam suchość poszarzałej skóry. Szerzej rozwarłam powieki.

Uleciały ostanie wspomnienia, pozostawiając do wypełnienia gotową pustą przestrzeń. Poszłam z wyprostowanym kręgosłupem przed siebie, nie odwracając się do przeszłości. Życie zataczało kręgi, plątało życiorysy. Przyznając, że nie wszystko musi mieć swą odpowiedź, szłam z życiem na kompromisy.

Przekwitały kolejne kwiaty. W opustoszałym parku sennie kłębiły się pod nogami zgłodniałe ptaki. Ten, co odważnie przysiadł mi na ramieniu, słysząc spotęgowane w głuszy brzęczenie, odfrunął w popłochu.

Leniwie sięgnęłam do kieszeni. W mozolnie odnalezionym zapomnieniu, skreślając „jak się masz, kochanie”, odnalazłeś drogę powrotną do mojego serca.

Wioletta Klinicka

Polecane artykuły