Kobieca chęć na biznes

Oceń stronę/wpis

Zastanawiasz sie nad własnym biznesem. A może już masz wałsną firmę i coś idzie nie tak?

Kobiety w osiągnięciu sukcesu mają równe szanse. Już od dawna wiadomo, że biznes nie jest zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn. Co jednak decyduje o tym, że jednym się udaje a innym nie?

Przede wszystkim jest to umiejętność radzenia sobie z emocjami. Co to oznacza? Kobiety, które są pozytywnie nastawione do życia, które wierzą w swoje zwycięstwo, nie poddają się, mają wysokie poczucie własnej wartości. Na odniesienie sukcesu w biznesie ma również wpływ to, z jaką intensywnością rozpamiętują przeszłość, czy posiadają umiejętność odcięcia się od minionych zdarzeń. Inne cechy to wytrzymałość na stres, aktywność, optymizm, obowiązkowość, sumienność. Kobieta biznesu musi oczekiwać najlepszego tego, że nic jej nie przeszkodzi w realizacji założonych celów.

I już może chcesz zamykać stronę z przekonaniem, że Ty taka nie jesteś. Ty nie posiadasz tych wszystkich cech. Tu Cię zaskoczę i to pozytywnie. Ty taka jesteś, masz to już wszystko w sobie. A jeśli tego nie odczuwasz to tylko, dlatego, iż są one przyćmione Twoimi przekonaniami. Przekonaniami, które możesz zmienić. Badania wykazują, że temperament nie jest genetycznie wrodzony. To coś, co kształtuje się w każdej osobie, której zależy na skuteczności, na realizacji celu.

Każda kobieta ma równe szanse na odniesienie sukcesu w biznesie. Musi mieć jednak do tego odpowiednie warunki. Dlatego też, jeśli myślisz o założeniu własnej firmy, zadbaj w pierwszej kolejności o swoją postawę, zresetuj swój umysł, odetnij wszystko to, co Cię blokuje. Musisz wzmocnić swoje poczucie wartości.

Kolejno musisz przygotować się od strony merytorycznej, poznać tajniki prowadzenia biznesu. Księgowość, reklama, analiza rynku, konkurencji. Zanim przystąpisz do działanie musisz rozpoznać rynek, branżę, którą będziesz się zajmować.

Na koniec wsparcie. Sam fakt o podjęciu decyzji wywoła stres. To będzie próba twojej dojrzałości emocjonalnej. Przygotuj się na to. Kiedy na początku bilans będzie ujemny, nie możesz wprowadzać paniki, poddać się zniechęceniu. Musisz wyjść z założenia, że nie ma nic, co by Cię powstrzymało. Musisz zaakceptować fakt, że własny biznes, to ciężka praca i próba Twoich sił.

Pamiętaj o tym, aby zapisywać, co udało Ci się zrealizować każdego dnia. Pisz biznesowy pamiętnik. W sytuacji, gdy będziesz czuła spadek euforii, gdy zaczniesz analizować same potknięcia sięgnij po niego. Umiejętność pozytywnego oceniania swoich działań będzie Cię motywować do kolejnych.

Nie zapominaj też o wsparciu, które musisz sobie zorganizować na samym początku. Mogą to być szkolenia, z marketingu, księgowości itp. Jednak w pierwszej kolejności pamiętaj o przygotowaniu odpowiedniego nastawienia psychicznego. Dlatego też skorzystaj ze szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, lub indywidualnych sesji.

Jeśli masz więcej pytań napisz do mnie.

szkolenia@klinicka.com

Polecane artykuły