Jaki siew takie zbiory?!!

5/5 - (1 vote)

Jest takie prawo zwane prawem zgodności. I bez dwóch zdań, jeśli posiejesz marchewkę nie zbierzesz diamentów.

I cokolwiek byś nie robił/a to i tak (na dzień dzisiejszy) tego nie zmienisz, prawo zgodności funkcjonuje i ma się bardzo dobrze.

Ma się dobrze również, jeżeli chodzi o nas, o (jak powiadają) najbardziej inteligentne istoty na ziemi. A jednak pomimo znajomości tego prawa oraz naszej inteligencji i tak nie stosujemy się do niego. Wręcz przeciwnie, robimy wszystko, aby je złamać. Bierzemy się z nim za bary, usilnie wierząc, że kiedyś tą batalię zwyciężymy.

No jednak do sedna.

Jeśli tworzysz w swoim umyśle obraz niepowodzenia to je zbierzesz. Tak, tak takie proste i dlatego większość ludzi boryka się z samymi niepowodzeniami.

Należy wiedzieć i ty zapewne wiesz, że myśli to widziane wewnętrznie obrazy umysłowe, które mają pod kontrolą nasze życie. To one określają kształt naszego życia i naszą przyszłość. Te obrazy umysłowe przekazywane są do naszej podświadomości i stają się dla niej jakby instrukcją. Według tej instrukcji podświadomość tak kieruje naszym życiem, aby wizja się urzeczywistniła. No i ot cała filozofia uff, proste, ale czy na tyle aby było przez ludzi wykorzystywane?

Czy stając się z pokolenia na pokolenie coraz bardziej świadomi jesteśmy w stanie świadomość tą wykorzystać do kreowania naszej rzeczywistości?

Dostrzegając zbiory, jakie są wśród ludzi siane, mogę z pewną nieśmiałością, albo żalem powiedzieć, że nie. Wciąż ludzie sieję marchew z myślą, że wyrosną diamenty.

Jeśli myślisz w kategoriach biedy, zbierzesz biedę.

Jeśli myślisz w kategoriach miłości, zbierzesz miłość.

Jeśli myślisz o sukcesie osiągniesz go.

Jeśli myślisz o wspaniałej pracy, znajdziesz ją.

Jeśli myślisz dobrze o pieniądzach, będziesz je miał/a.

„W żadnym umyśle nie ma takiej myśli, która nie zmieniłaby się w siłę” – Emerson.

Pozdrawiam, Wioletta

Polecane artykuły