Jak zatrzymać przy sobie faceta

Oceń stronę/wpis

W trzech krokach naucz się zarządzać jakością swoich relacji partnerskich – nie tylko dla singielek!

Kobiety mają prawo do budowania partnerskich relacji damsko – męskich. Taka forma związku wymaga jednak wspólnego zaangażowania. Teraz, jak nigdy wcześniej w historii kobiet, mamy szansę na wykorzystanie swoich umiejętności do wzrostu namiętności, więzi intymnej i utrwalenia kontaktów z wybranym partnerem.

Relacje damsko – męskie zależne są od zrozumienia swoich potrzeb i poznania potrzeb mężczyzny, z którym wiążemy przyszłe życie.

Aby zatrzymać przy sobie mężczyznę, należy powrócić do równowagi emocjonalnej, do rzeczywistości i kierować się wspólnym dobrem.

Krok 1. Poznaj swoje wartości –  więcej ćwiczeń w poradniku Kobieta w podróży życia.

Oderwij się od nadmiaru otaczającego hałasu, wycisz umysł i podążaj wewnątrz siebie, ponieważ nie powinnaś  stracić z oczu wartości, jakimi się kierujesz. To one powiedzą Ci, co jest słuszne, a co nie. To wartości określają kierunek Twojego działania. Samoświadomość emocjonalna, o której możesz  przeczytać w artykule, pomaga rozpoznać wartości, które każde nasze działanie zamieniają w pasjonujące przedsięwzięcie. Poczucie pasji określa, czy postępujemy słusznie i zgodnie z sobą. Kolejno sprawdź czy przynajmniej część twoich wartości pokrywa się z wartościami twojego mężczyzny, ponieważ gdy rozbieżność jest zbyt duża należy zdobyć się na odwagę, porozmawiać i wyegzekwować kompromis.

Wiele osób nie myśli nawet o tym, że jakość ich codzienności, pracy, kariery i relacji damsko – męskich zależy od umiejętności wsłuchania się w siebie.

Podsumowując – refleksja nad sobą zapewnia poczucie odnalezienia sensu nie tylko w życiu prywatnym, lecz także w relacjach z mężczyzną/kobietą.

Krok 2. Trening uważ­ności (kliknij w tytuł i wykonaj trening),

ćwiczenie to staje się coraz bardziej popularny wśród najbardziej wpływowych rekinów świata biznesu, dlatego też czas wykorzystać tą umiejętność do budowania relacji damsko – męskich. Czas, aby zacząć uważać, że uczucia w nas są istotne i zawierają wiele cennych informacji: oceniają naszą sytuację i prowadzą na właściwe tory myślenia oraz postępowania. Jeśli wiesz, co mówią Twoje uczucia, bez problemu odpowiesz sobie na często stawiane pytanie: „Co teraz?”, „Na jakiej relacji mi zależy?”, „Co mogę dać od siebie?”, „Jaki związek chcę zbudować?”.

Odpowiedź na proste pytania pozwala uniknąć toksycznych i niechcianych związków.

Twórczym myśleniem i tworzeniem nowego umysłu zajmuje się Twój płat czołowy, który jest połączony ze wszystkimi innymi częściami w mózgu. To on bada wszystkie obwody neuronalne, a następnie łączy informacje w sieć doświadczenia i wiedzę z przeszłości. Gdy zadajesz sobie nowe pytania, płat czołowy wybiera obwody neuronalne i łączy je w nowy sposób, tworząc wewnętrzny obraz, który odbierasz jako odbicie swoich zamierzeń. Podczas, gdy zaczyna się proces konstruowania nowej jakości Twojego życia, związku zakłócić ten proces może tylko jedno: powrót do starego sposobu zadawania pytań typu „dlaczego ja” i powrót do starych połączeń neuronalnych.

Reasumując – nie ma dobrej relacji, bez rzeczywistego wglądu we własne emocje i uczucia. Należy również nauczyć się rozpoznawać je u wybranego partnera.

Krok 3. Uwolnij swój umysł 

Odkryj przyjemność z budowania relacji z partnerem. Ważnym aspektem jest odcięcie się od przeszłości, pogodzenie się z tym, co nas spotyka, gdyż tylko w ten sposób otwierasz się na zmiany. Gdy uwolnisz się od smutku, żalu i cierpienia po tym, co Cię spotkało, zaczniesz postrzegać świat w innych barwach, ponieważ poprzez powrót do równowagi emocjonalnej zaczniesz dostrzegać możliwości rozwoju, działania i nabierzesz chęci do budowania nowej relacji damsko – męskiej.

Każdy z nas ma swoją przeszłość, należy szanować swoje doświadczenia, jak również swojego mężczyzny, jednak przyjrzyj się czy nie tkwisz w niej zbyt głęboko.

Przeszłość nie należy już do ciebie i wnioskuję, że twój partner nie jest zadowolony, gdy myślami wciąż jesteś na przykład u boku eks.

Zatrzymanie przy sobie faceta, jak również poprawę jakości związku nie wywołują sztuczki i  magia. Wiąże Cię z nim przede wszystkim twoje autentyczne pragnienie bycia w tej relacji, ponieważ tylko ono mobilizuje do trafnych działań, decyzji a w szczególności pracy nad sobą.

W tym miejscu chcę wyjaśnić, że nasza autentyczność nie koniecznie musi się wiązać z tym, w jaki sposób, na danym etapie życia, reprezentujemy swoją osobę. Przejściowe problemy emocjonalne potrafią zniekształcić nasz wizerunek, nie tylko w oczach potencjalnych partnerów, ale i własnych. Dlatego, polecam serdecznie pracę nad inteligencją emocjonalną, ponieważ  emocje są najważniejszym aspektem podczas kreowania Twojego życia.

Potrzebujesz wsparcia?

Jeżeli tkwisz w miejscu, masz za sobą bolesne przejścia, nie możesz uwolnić się od przeszłości, czujesz lęk, martwisz się, czy podołasz rzeczywistości – pobierz poradnik, który polecam Od Przeszłości do teraźniejszości, bardzo wartościowy ze względu na zawarte w nim autentyczne przeżycia.

Przestań zadręczać się przeszłością i zrób pierwszy krok naprzód.

Wioletta Klinicka – twój coach kryzysowy

Kursy do wyboru

kursy online, kursy rozwojowe

Recommended Posts