Jak zadbać o higienę myślenia i otoczenia?

5/5 - (1 vote)

To tylko moje sugestie, to tylko kilka drobnych uwag.

Wszyscy Tobie mówią, że zacznij zmiany od siebie. Tak, to prawda, ale zacznij od tego, aby przestać siebie krzywdzić. Zadbaj o higienę swojego myślenia i otoczenia.

Higiena języka

Czy wiesz, że Twoja podświadomość nie rozróżnia czasu, to znaczy czy to, o czym myślisz już się dzieje, czy się stanie, czy jest obecnie? Tak samo jest z tym, co mówisz. Twoja podświadomość nie wie, czy Ty mówisz o sobie czy o kimś innym. Zawsze to, co wypowiadasz bierze do siebie, czyli jeśli mówisz, że ktoś jest beznadziejny, to Twoja podświadomość uważa, że to Ty jesteś beznadziejny. Co chcę powiedzieć; uważaj, co mówisz o kimś, a już w szczególności o sobie. Mów zawsze same miłe rzecz, wyrażaj się uprzejmie, budująco, motywująco. Wsłuchaj się w siebie. Posłuchaj, co mówi Twój wewnętrzny krytyk, jeśli jest to negatywny dialog zmień go na pozytywny.

Zdrowy egoizm

Jeśli myślisz o sobie jesteś egoistą! Czy nie to słyszysz, gdy skupiasz uwagę na sobie?  Ludzka mentalność potrafi nieźle zamieszać człowiekowi w głowie. Wiesz ile Twoich przekonań jest Twoich? To teraz zmień ten tok rozumowania. I przyjmij, że to Ty jesteś najważniejszy. Jak, to by było, gdybyś zawsze liczył się ze swoim zdaniem, gdybyś robił to, co Ty uważasz za słuszne, wtedy, kiedy Tobie to odpowiada? Jak, to by było, gdybyś Ty przyjął przekonanie, że warto o siebie dbać, chociażby po to, abyś potem mógł pomagać innym?

Jesteś kreatorem swojego życia

Zawsze i wszędzie to powtarzam. Nie ma nic bardziej destrukcyjnego, niż ładowanie się pesymistycznymi myślami i emocjami. Sam tworzysz swój świat to, o czym myślisz to, czego pragniesz to, co wysyłasz otrzymasz nawet ze zdwojoną siłą. Jeśli smęcisz wciąż o braku miłości, to zamykasz się na nią jeszcze bardziej. Otwórz się na całe bogactwo i obfitość, zacznij być wdzięczny za to, co do Ciebie przychodzi, zawsze dostrzegaj to, co otrzymujesz.

Kłamca i złodziej

Zawsze bądź szczery wobec siebie. Nawet nie musisz nikomu się tym chwalić. Rozmawiaj ze sobą o swoich wyzwaniach, stawiaj sprawę jasno i konkretnie. Naucz się oceniać sytuację i przyjmij ją taką jaka jest. Będzie Tobie lżej, bo jak się mówi; w głębi duszy i tak znasz prawdę. W ten sposób kreatywnie wykorzystasz swój czas. Czas, który masz! Zastanów się, czy wszystko, co robisz jest takie ważne? Z czego byś najchętniej zrezygnował? Pamiętaj, że życie się już toczy, nie poczeka, lata lecą. Rób to, co sprawia Tobie przyjemność to, co przybliża Ciebie do celu to, co pozwala Tobie się spełniać. Nie pozwalaj się samemu sobie oszukiwać i okradać z tego, co masz najcenniejszego – z czasu na ziemi.

Jesteś, kim jesteś

Ile razy chciałeś zaimponować innym, ale koszem siebie? Zrzuć tą maskę, nie musisz udawać kogoś, kim nie jesteś, niby w imię, czego? Aby być lubianym? Szanowanym? Słuchanym? Jak długo masz zamiar się tak męczyć? Bo udawanie kogoś innego, to chyba musi być męczącym zajęciem. Tak cały czas uważać, strofować siebie, bać się, że nie podołam. Po za tym, ludzie to nie banda idiotów. W końcowym efekcie, albo staniesz się ich marionetką, albo Cię rozgryzą i zostawią. Ile razy sam podziwisz innych za autentyczność i szczerość? Jesteś wartościowym człowiekiem, nie musisz nikomu tego udowadniać. Nabierz pewności siebie i krocz dumnie.

Ty jesteś bez winy

Już wiesz, że masz być wobec siebie szczery. Stawać w obliczu wyzwań, działać. Ale weź pod uwagę fakt, że nikt nie jest winien obecnej, Twojej sytuacji. Fajnie jest zrzucić winę na kogoś innego, ale czy już Tobie ktoś powiedział, że tym samym tracisz kontrolę nad swoim życiem? Skoro inni są winni, to musi oznaczać, że to oni kierują Twoim życiem. A to nie prowadzi do niczego dobrego dla Ciebie. Jest jak jest, wplątałeś się w daną sytuację, powiedz ok., akceptuję to, ale nie będę stać biernie i czekać. To oznacza, że zrobisz coś bardzo ważnego, a mianowicie, weźmiesz odpowiedzialność za swoje życie, ster w swoje ręce i lecisz.

Pokaż, co niektórym, gdzie są drzwi

Jeżeli ktoś Tobie teraz powie, że to, co czytasz, to jakieś brednie i bzdury, to pokaż mu gdzie jest wyjście. Nikt nie ma prawa bronić drugiemu człowiekowi się rozwijać, kształcić, doskonalić i dbać o siebie. A Ty czytając ten artykuł właśnie to robisz. Jeśli druga osoba Tobie szkodzi, ma na Ciebie zły wpływ, przygnębia Cię, blokuje zminimalizuj kontakty z nią. Jest mnóstwo fantastycznych ludzi, którzy nadają na tych samych falach, co Ty, chociażby u mnie na grupie Zmotywowana dla kobiet. Oczywiście jest wiele innych grup, stron poświęconych rozwojowi osobistemu, motywacji, gdzie możesz szukać wsparcia. Chociażby na klinicka.com

Jak myślisz, co jeszcze można zrobić, aby zachować higienę swojego życia? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.

Pozdrawiam, Wioletta

Polecane artykuły