Jak pogrzebać żal?

5/5 - (1 vote)

Wydaje Ci się, że to już koniec świata, że dłużej nie możesz, że to Cię przerasta. Chodzisz od rana do wieczora w szlafroku, błądząc myślami i drążąc w przeszłości. Nie możesz się pogodzić z tym, co Cię spotkało.

Ile może człowiek znieść?

Nie ważne ile, ale ważne, jak długo chcesz się w tym taplać, jak długo Ty masz zamiar się, z tym, co było, żegnać. To Ty decydujesz, kiedy nastąpi przełom. Jeśli jest Ci dobrze w skórze ofiary, to dużo wody upłynie. Ale jeśli masz odrobinę szacunku do siebie, to zaczniesz szukać wsparcia.

Proponuje Ci pogrzebać swój żal. Podejmij decyzję, że właśnie dziś pożegnasz się z przeszłością. W tym celu przygotuj małe pudełko, świeczki, kadzidełka, kartkę papieru i długopis. A przede wszystkim potrzebujesz być sama, cisza i spokój.

Przygotuj się do tego wyjątkowego wydarzenia.

Zadbaj o ciało – weź kąpiel, w intencji oczyszczenia. Zmyj z siebie cały bród przeszłości. Zrelaksuj się. Małe, domowe Spa jest doskonałym pomysłem. Szykuj się jak na wielki bal.

Zadbaj o nastrój – zapal świeczkę, kadzidełka, może jakaś relaksacyjna muzyka.

Zadbaj o umysł i duszę – zapisz na kartce wszystkie swoje żale, przelej cały ból i spal ją. Resztkę włóż do pudełka.  Potem zrób krótką medytację w intencji odcięcia się od żalu, smutku i w szczególności od przeszłości. Zapal w tej intencji świeczkę, której pozwolisz wypalić się do końca, a potem umieść ją w pudełku. Pudełko zamknij i zniszcz, dobrze jak możesz je zakopać, albo spalić w piecu. Raz i koniec, nie wracaj do tego, nie pozwól, na powroty. Raz coś pochowane nie może Cię dłużej gnębić. To koniec.  Ty tak zadecydowałaś.

Po co te rytuały?

Symbolika jest dla człowieka bardzo ważna i nie chodzi tu o czary mary. To nasz mózg, jest przyzwyczajony do symboli. Popatrz są wszędzie; w kościołach, na drogach, w sklepach, w szkołach. W naszym życiu codziennym posługujemy się ich całą gamą. Symboliczne odcięcie się od stanu, w którym jesteś, to silny bodziec. Zapamiętasz to, co robiłaś, obrazy i mózg będzie Ci o tym przypominał. No i faktem jest, że my dorośli uczymy się po przez obrazy, dlatego w dalszej części musisz stworzyć w swojej głowie obraz nowego życia.

Po zniszczeniu pudełka zacznij sobie wizualizować swoje idealne życie. Jak ono będzie teraz wyglądało, jak jurto będzie wyglądał Twój poranek, jak będziesz się czuła, w co się ubierzesz, jaki makijaż zrobisz, gdzie pójdziesz, z kim będziesz rozmawiać itd. Wyobrażaj sobie szczegóły drobiazgi i tylko to, co będzie wywoływać uśmiech na Twojej Twarzy. Pożegnałaś się z tym, co Ci nie służyło masz prawo być szczęśliwa. I nie rozmawiaj już z nikim na ten temat, wszystko już przerabiałaś, teraz już nie potrzebujesz litości. Teraz chcesz być szczęśliwa, radosna, zacząć wszystko od nowa.

Kontynuując pożegnanie z przeszłością; idąc spać obiecaj sobie, że rano wstaniesz w lepszym nastroju, niemalże odrodzona na nowo. Koło łóżka połóż rzecz, która wprawi Cię od rana w dobry nastrój.

Czasami trudno się uwolnić od myśli, które tak pieczołowicie były pielęgnowane, ale Ty się już nie poddasz, nie pozwolisz się sabotować, dopniesz tego, gdy tylko zaczniesz kontrolować swoje myśli, każdą negatywną od razu zamieniaj na pozytywną.

Musisz wiedzieć, że Tylko Ty możesz to zrobić i tylko od Ciebie zależy, kiedy to nastąpi.

Powodzenia.

Polecane artykuły