Jak odnaleźć swoją pasję? Konstruktywne pytania

Oceń stronę/wpis

Tyle zamieszania wokół rozwoju osobistego, a często nie wiadomo nawet, od czego zacząć. Podstawą jest prawidłowe zadawanie sobie pytań. Głównie chodzi o odszukanie odpowiedzi na jedno; czego Ty tak naprawdę pragniesz? Na czym Ci zależy? Co Cię uszczęśliwi?

Na pozór wydaje się, że to wiesz, ale to tylko pozory. Bo często nasze pragnienia chowamy bardzo głęboko i dotrzeć do nich nie jest już tak prosto. Ale naprawdę warto, ponieważ tylko wtedy człowiek jest szczęśliwy, gdy spełnia się i realizuje swoją wizję życia.

Brak spełnienia doprowadza do frustracji, spadku energii, braku radości z nadchodzących i mijających dni.

Jak odzyskać swoje pragnienia? Jak do nich dotrzeć? Jak zrzucić z siebie te kilka warstw masek, pod którymi ukrywasz prawdziwe Ja?

Jest na to jeden sposób i tu znowu z pozoru może się wydawać banalnie łatwy, jednak większość ludzi nie może nawet rozpocząć tego ćwiczenia, lub bezradnie rozkłada ręce w trakcie jego trwania. A to, dlatego, że przez wiele lat nikt Ci nie mówił; zadbaj o siebie, warto się realizować, Twoje marzenia to powód do dumy, spełniaj swoje cele.

Więc ja Ci teraz to mówię; jesteś ważna, najważniejsza i gdy Ty będziesz szczęśliwa, spełniona to i wszyscy ludzie, Cię otaczający, będą szczęśliwsi. A jeśli komuś się to nie spodoba, to będziesz już wiedziała, że tej osobie na pewno na Tobie nie zależy. Bo każdy człowiek ma prawo żyć własnym życiem i Ty masz do tego prawo…

Tkwi w Tobie siła determinacji

Po pierwsze zaopatrz się z zeszyt i długopis oraz czas. Czas, który przeznaczysz wyłącznie dla siebie. Zanim rozpoczniesz postaraj się zrelaksować, może jakiś spacer po parku lub w lesie, jazda na rowerze w nieznane.

A teraz zadaj sobie pytanie; jak miało wyglądać moje życie? Jak je sobie wyobrażałaś, jako nastolatka? Opisz je, zaszalej, nie stawiaj żadnych barier. Wyobraź sobie, że cały świat stoi przed Tobą otworem.

Teraz odpowiedz na pytanie;

Czego zabrakło? Dlaczego potoczyło się inaczej, czego nie spełniłaś?

Teraz zastanów się, jaki obecnie jest cel Twojego życia? Co byś chciała zrobić, jakie zmiany wprowadzić w swoim życiu, co ma szansę na spełnienie?

To nie musi być coś wielkiego, wzniosłego, często są to drobiazgi, które w tej chwili uszczęśliwiłby Cię. Ja np. marzę nauczyć się pływać i zrobię to, w zeszłym sezonie poczyniłam pierwsze kroki. Moją pasją jest też samokształcenie, w wieku 38 lat zdobyłam tytuł magistra, teraz kształcę się i zdobywam coraz wyższe poziomy trenera rozwoju osobistego. Czasami słyszę, że jestem wiecznym studentem, ale to jest moja pasja i nikomu nic do tego. Osobiście uważam, że to jest piękne, móc się rozwijać i uczyć każdego dnia.

Więc jakie Ty masz marzenie, które chciałbyś, aby stało się Twoim celem?

Ustal swoje priorytety. Co jest dla ciebie najważniejsze? Nad czym chcesz popracować?

Dlaczego to takie ważne? Jeśli nie zrozumiesz samą siebie, jeśli nie określisz, czego naprawdę pragniesz, swoich priorytetów, celu, to, nad czym będziesz pracować? Jeśli nie masz pojęcia, jak ma wyglądać twoje szczęśliwe życie, co Ciebie uszczęśliwia, to jak to masz osiągnąć?

Jak nie wiesz, czego chcesz, co sprawi, że będziesz się budzić każdego ranka z radością, to będziesz trwać w chaosie. Zrobisz trochę tego, trochę tamtego, a dziś może jeszcze coś innego. Nagle poczujesz się zagubiona i zaczniesz myśleć, że cały ten rozwój osobisty, to jakaś ściema i w niczym Ci nie pomaga. Zaczniesz się wycofywać i poczujesz się jeszcze bardziej sfrustrowana niż byłaś.

Dlatego jeśli chcesz poprawić, jakość swojego życia, biznesu, relacji partnerskich, kontakt z dziećmi, to określ się, to stwórz w wyobraźni swój nowy świat, swoje spełnione życie, kolejno wyznacz sobie cel. Do czego zaczniesz dążyć, co będzie Twoją wytyczną, gdzie skierujesz całą swoją energię. A dopiero wtedy, możesz wyznaczyć plan działania. Drogę realizacji, na końcu, której czekać Cię będzie nagroda w postaci spełnienia, radości i uczucia, że żyjesz pełną piersią, że jesteś wartościową osobą, zasługującą na cało dobro tego wszechświata.

Ja w Ciebie wierzę, teraz Ty uwierz w siebie.

Powodzenia.

Polecane artykuły