Hipokryzja

 

Krzysztof spojrzał na Anię. „Przecież śmiała się przed wyjściem – pomyślał. – Co tym razem się stało?

Czerwone oczy Ani nie dawały mu spokoju. Nic nie mówiąc, nachyliła się nad nim i wzięła torebką. Stanęła w korytarzu i otworzyła okno.

Krzysztof poniósł się i wyszedł z przedziału.

– Kochanie, co się stało? – zapytał miękkim głosem. Liczył, że wtuli się w jego ramiona i wyszepce swoją tajemnicę. Nie skończył zdania, gdy usłyszał jej piskliwy głos.

– Do cholery! – powiedziała, odwracając się gwałtownie i łapiąc pod boki. – Powiedz mi, czy chociaż raz człowiek nie mógłby tak po ludzku skorzystać z toalety?

– Ależ, kochanie… – zaczął Krzysztof, jednocześnie obserwując, jak jej brwi marszczą się coraz bardziej, a oczy stają coraz mniejsze. Lekko pochylona do przodu głowa oznaczała dla niego jedno: zacznie się pozbawione tolerancji dla jego uszu narzekanie. – Myślałem, że spotkała cię jakaś przykrość – mówił dalej. – Że płakałaś.

Przerwała mu w połowie zdania. Stanęła w jeszcze większym rozkroku i uniosła ręce na wysokości głowy. Nadal piszczała i dziwnie gestykulowała.

Mąż już niczego nie słyszał. „Znowu coś – pomyślał. – Kolejny raz coś jest nie tak”.

– Następnym razem, kochanie – burknął po nosem, gdy nastała cisza – jedziemy do twojej mamy samochodem. Czyste powietrze i pusta popielniczka… No, chyba że twoja mamusia zechce, abyś zawiozła ją do miasta. Wtedy będziesz miała czas, aby go wywietrzyć.

Wioletta K.

Fragment z wkrótce wydanego zbioru „Krzyk”.

 

Wioletta K. (Klinicka)

Książka “Miłość odmieniana przez przypadki” na wyciągnięcie ręki. Dostępna w renomowanych księgarniach internetowych.

Sprawdź teraz:   https://oklinicka.com/ksiazki/

Pobierz  bezpłatny fragment warsztatu “Singielka – Od równowagi emocjonalnej do miłości”

Jesteś singielką? Chcesz coś zmienić? Nie wiesz od czego zacząć?

Zamów książkę – efektywny kurs kobiet – “Singielka. Od równowagi emocjonalnej do miłości”,  która jest gotowym narzędziem czekającym na kobiety takie jak Ty. Historie prawdziwe, kształtująca wiedza merytoryczna i łatwe oraz proste do wykonania ćwiczenia dają szansę  na nową jakość życia.

 

Już wkrótce ukażą się kolejne pozycje wydawnicze autorki, zapraszam do śledzenia mnie na Facebooku.

Pozdrawiam ciepło.

Wioletta K.

 

Polecane artykuły