Hipokryzja

5/5 - (1 vote)

Krzysztof spojrzał na Anię. „Przecież śmiała się przed wyjściem – pomyślał. – Co tym razem się stało?

Czerwone oczy Ani nie dawały mu spokoju. Nic nie mówiąc, nachyliła się nad nim i wzięła torebką. Stanęła w korytarzu i otworzyła okno.

Krzysztof poniósł się i wyszedł z przedziału.

– Kochanie, co się stało? – zapytał miękkim głosem. Liczył, że wtuli się w jego ramiona i wyszepce swoją tajemnicę. Nie skończył zdania, gdy usłyszał jej piskliwy głos.

– Do cholery! – powiedziała, odwracając się gwałtownie i łapiąc pod boki. – Powiedz mi, czy chociaż raz człowiek nie mógłby tak po ludzku skorzystać z toalety?

– Ależ, kochanie… – zaczął Krzysztof, jednocześnie obserwując, jak jej brwi marszczą się coraz bardziej, a oczy stają coraz mniejsze. Lekko pochylona do przodu głowa oznaczała dla niego jedno: zacznie się pozbawione tolerancji dla jego uszu narzekanie. – Myślałem, że spotkała cię jakaś przykrość – mówił dalej. – Że płakałaś.

Przerwała mu w połowie zdania. Stanęła w jeszcze większym rozkroku i uniosła ręce na wysokości głowy. Nadal piszczała i dziwnie gestykulowała.

Mąż już niczego nie słyszał. „Znowu coś – pomyślał. – Kolejny raz coś jest nie tak”.

– Następnym razem, kochanie – burknął po nosem, gdy nastała cisza – jedziemy do twojej mamy samochodem. Czyste powietrze i pusta popielniczka… No, chyba że twoja mamusia zechce, abyś zawiozła ją do miasta. Wtedy będziesz miała czas, aby go wywietrzyć.

Wioletta Klinicka

Zapraszam Cię w dalszą podróż po mapie myśli i emocji. 

Zbiór poezji i prozy Niemy Krzyk jest ukazaniem współczesnego wyrazu miłości, który ewoluuje wraz z kolejnym pokoleniem.

Jednak pomimo nieuchronnych zmian okazywania uczuć, samo kochanie pozostaje integralną częścią naszego życia.

Dotknij zdjęcia i zapoznaj się z fabułą mojej twórczości oraz z recenzjami innych czytelniczek,

tak podobnych do mnie i do Ciebie.

strona niemy krzyk

 

Zapraszam Cię również do czytania opowiadań, ponieważ emocje są najpiękniejszą nutą brzmiącą w teraźniejszości.

Przejdź na stronę po przez dotyk zdjęcia.

opowiadania na zakręcie

Jestem tu dla Ciebie…poezja i proza

 

Polecane artykuły