Emocjonalnie Inteligentna Kobieta

 

Czyli o tym, w jaki sposób inteligencja emocjonalna
pomaga odnieść sukces na każdej płaszczyźnie życia.

Praktyczny poradnik

Coraz więcej kobiet nabiera samoświadomości. Coraz więcej kobiet bierze życie w swoje ręce. Coraz więcej kobiet wpada w pułapkę wyścigu szczurów lub żyje w znienawidzonej przez nie samotności. Rozerwane między domem, pracą, relacją z partnerem a relacją z samymi sobą potrzebują odnaleźć drogę powrotną do równowagi emocjonalnej albo przy jednoczesnym zachowaniu stylu dotychczasowego życia, albo wręcz odwrotnie – pragnieniu wydostania się z niego. Jednak strach i lęk – dwie podstawowe emocje – kotwiczą je w miejscu.

Intensywność emocji ukazuje rzeczywistość, odbitą w krzywym zwierciadle.

Gdy gasną (emocje) teraźniejszość przybiera własne kształty.

Brak wiary w siebie jest najczęstszym rdzeniem niepowodzeń na wielu płaszczyznach: osobistej, zawodowej, rodzinnej, partnerskiej, a nawet seksualnej. Możesz nauczyć się wielu technik i metod wspierających twój rozwój osobisty i karierę, kreujących twoje życie oraz budujących pewność siebie, ale szkolenia techniczne nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, jeżeli nie będziesz pracować nad powrotem do równowagi emocjonalnej i nie będziesz rozwijać swojej inteligencji emocjonalnej (IE).

Za umiejętności czysto umysłowe odpowiada kora mózgowa, potocznie nazywana mózgiem myślącym, natomiast w przyswajaniu kompetencji osobistych i społecznych ważną rolę odgrywają dodatkowe obszary mózgu, głównie połączenia nerwowe prowadzące od znajdujących się w głębi mózgu ośrodków emocjonalnych (szczególnie ciała migdałowatego) do przednich części płatów mózgowych, które są ośrodkiem decyzyjno-wykonawczym. Uczenie się kompetencji emocjonalnych „przestraja” te połączenia. (D. Goleman)

Podczas uczenia się zmiany zachowania włączamy w proces obwody emocjonalne, w których przechowywane są utrwalone nawyki społeczne i emocjonalne. Zmiany zachowań emocjonalnych wymagają praktyki w życiu codziennym! Co to oznacza? Nie unikasz ludzi, lecz podchodzisz do nich. Uczysz się słuchać innych, uczysz się bardziej zręcznego wyrażania własnych opinii oraz postępowania innych ludzi. Poprawa nawyków emocjonalnych wymaga głębszej zmiany na poziomie neurologicznym

Aby dokonać zmiany na poziomie emocjonalnym, należy w pierwszej kolejności pogłębić wiedzę na dany temat, a następnie każdego dnia wdrażać ją w życie. Podwyższenie umiejętności emocjonalnych wymaga zrozumienie podstaw zmiany zachowania i natychmiastowego działania. Opracowany przeze mnie kurs spełnia te dwa kryteria.

 • Warsztaty on line z Panią Wiolettą to prawdziwa wygoda i przyjemność. 21 dni warsztatowych "Odkryj siebie na nowo" było jak oderwanie się  od rzeczywistości i spojrzenie na swoje życie z zupełnie z innej perspektywy.

  Dostrzegłam jaka jestem i co muszę w sobie poprawić. Codzienna dawka nowej wiedzy, motywacji i zaciekawienia - "co dziś się wydarzy",  sprawiała - że każdego ranka czekałam na nowy wpis od Wioli. Trzy tygodnie zleciały szybko - zdecydowanie za szybko. Jestem pewna, że wrócę do zadań warsztatowych, a ponieważ uważałam, że są bardzo wartościowe - pozwoliłam zachować sobie niektóre zagadnienia

  Sylwia Sadowska uczestniczka kursu

Dzięki poradnikowi Emocjonalnie Inteligentna Kobieta

DZIEŃ 1

 1. Dowiesz się, czym jest inteligencja emocjonalna.
 2. Dowiesz się, jaką rolę odgrywa inteligencja emocjonalna w twoim życiu.
 3. Dowiesz się, jaki jest związek między intuicją a rozumem. 
 4. Poznasz własny wewnętrzny kompas.
 5. Zdiagnozujesz swój pozom IE.
 6. Nauczysz się kompetencji IE.
 7. Otrzymasz ćwiczenie do wykonania.

DZIEŃ 3

 1. Nauczysz się świadomie odczytywać własne emocje. Świadomość emocjonalna to rozpoznanie własnych emocji i ich skutków.
 2. Dowiesz się .dlaczego „tak, a nie inaczej” odbierają cię inne osoby. Samoocena emocjonalna to poznanie swoich bogatych zasobów wewnętrznych, zdolności oraz ograniczeń.
 3. Rozpoznasz, kiedy i dlaczego tracisz kontrolę nad własnymi emocjami. Samokontrola to umiejętność panowania nad gwałtownymi emocjami i impulsami.
 4. Dowiesz się, jak zostać menedżerem własnych emocji – tę wiedzę zastosujesz w praktyce. Wiara we własne siły to silne poczucie własnej wartości oraz świadomości swoich możliwości i umiejętności.
 5. Otrzymasz gotowe ćwiczenia, których celem jest pogłębienie twojej świadomości emocjonalnej. Samoregulacja emocjonalna to celowe rozbudzanie lub hamowanie emocji.

DZIEŃ 5

 1. Poznasz metodę dwóch kroków.
 2. Dowiesz się. od czego zacząć naukę IE (inteligencji emocjonalnej).
 3. Wyjdziesz naprzeciw własnym potrzebom i zorganizujesz plan swojej emocjonalnej zmiany.
 4. Obierzesz właściwą dla siebie taktykę.
 5. Nauczysz się wyrażać swoje emocje.
 6. Wykonasz praktyczne ćwiczenia.

DZIEŃ 7

 1. Czy myślisz o sobie pozytywnie?
 2. Czy masz dla siebie szacunek?
 3. Czy żyjesz w zgodzie ze sobą?
 4. Czy warto oceniać innych?
 5. Poznasz tajniki pracy emocjonalnej i wykorzystasz je w praktyce.
 6. Prezent.

DZIEŃ 2

 1. Dowiesz się, jaką rolę pełnią emocje w twoim życiu.
 2. Poznasz architektonikę mózgu i dowiesz się, jak czerpać korzyści z tej wiedzy.
 3. Dowiesz się, jaki wpływ mają emocje na kontakty międzyludzkie.
 4. Nauczysz się prostego treningu, który zwiększy twoją samoświadomość.
 5. Otrzymasz gotowe ćwiczenia do wykonania.

DZIEŃ 4

 1. Dowiesz się, kiedy i dlaczego czujesz się tak, jak się czujesz.
 2. Nauczysz się rozróżniać emocje i poznasz ich specyfikę (strach, lęk, gniew, agresja, depresja, wstyd, nienawiść i miłość).
 3. Dowiesz się, do czego prowadzi dana emocja.
 4. Nauczysz się zmieniać swoją emocję i pracować nad własnym stanem emocjonalnym.
 5. Wykonasz ćwiczenia.

DZIEŃ 6

 1. Podejmiesz decyzję co do stylu pracy nad własnymi emocjami.
 2. Dowiesz się, czy warto – i dlaczego – kontrolować emocje.
 3. Dowiesz się, jak stawić czoła niechcianym emocjom.
 4. Zaczniesz dbać o swój stan wewnętrzny.
 5. Nauczysz się wychodzić poza szablonowe zachowania.
 6. Dowiesz się, jakie powiązanie istnieje między ciałem a emocjami.

Po raz pierwszy zdecydowałam się na przeprowadzenie kursu online – dotychczas w obszarze IE podejmowałam pracę wyłącznie z klientami indywidualnymi. Dlaczego zmieniłam zdanie? Wyszłam naprzeciw oczekiwaniom moich czytelników. Na moim blogu znajdują się artykuły na temat podnoszenia umiejętności emocjonalnych, które cieszą się dużą popularnością. Przez ostatni rok otrzymałam ponad 350 maili z pytaniami o dostępność kursów online. Uważam również, że każdy człowiek ma prawo skorzystać z wiedzy i umiejętności, których nie uczy szkoła powszechna. Nabyte kompetencje z IE są nieodzownym elementem budowania relacji międzyludzkich i partnerskich. Coraz częściej również pracodawcy sprawdzają umiejętności w obszarze zachowań swoich pracowników (kwestii technicznych uczymy się o wiele szybciej niż zmiany zachowań; łatwiej jest dodawać wiedzę do „banku przechowywanych informacji”, niż ją zmieniać).

PRZEBIEG KURSU:

Decydując się na pracę na płaszczyźnie emocjonalnej, dokonujesz najlepszego wyboru w kwestii zmian i kreacji swojego życia w ujęciu całościowym.

Podnoszenie kwalifikacji z IE przynosi korzyści na każdej płaszczyźnie życia.

 • To duży plus, że możesz być na końcu świata, a i tak skorzystać z tego warsztatu – nie tracąc kolejnej wspaniałej okazji na swój rozwój
 • To Ty wybierasz porę dnia (lub nocy) podjęcia działania
 • Wystarczy Tobie tylko notatnik i długopis
 • Codziennie możesz decydować, które narzędzia i materiały chcesz wykorzystać do wykonywania osobistych i PRAKTYCZNYCH ćwiczeń
 • Cały czas masz moje wsparcie i możesz zadawać pytania do warsztatu
 • Z mojej strony otrzymujesz gwarancję bezpieczeństwa – co to oznacza? Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie. To co zostanie przekazane od Ciebie pozostanie między nami.  

Poradnik EMOCJONALNIE INTELIGENTNA KOBIETA

W inteligencji emocjonalnej nie chodzi o wyparcie emocji. Każda emocja ma rację bytu i grzechem jest jej ukrywanie. To, czego ludziom brakuje, to rozpoznanie emocji, pozwolenie na to, aby przepłynęła przez ciało i je opuściła! Z braku tych kompetencji, reagujesz destrukcyjnie na dotykające cię zdarzenie. Masz prawo odczuwać złość, smutek i radość. Nie powinnaś jednak pod wpływem tych odczuć, krzywdzić siebie i otoczenie.

Wioletta Klinicka