Emocjonalnie Inteligentna kobieta – zakończenie

Oceń stronę/wpis

Dzień 8.

Dziś ostatni dzień i ostatnie zadanie do wykonania. Mam nadzieję, że to wyzwanie zachęciło Cię do rozwoju inteligencji emocjonalnej.

Być w równowadze emocjonalnej oznacza zdrowe i pełne sukcesów życie.

Poradnik EIK prowadzi do synergii życia wewnętrznego z ekspresją życia zewnętrznego. 

 

Proszę Cię, abyś w ciszy i spokoju odpowiedział na następujące pytania:

Czy myślisz o sobie pozytywnie?

Czy masz dla siebie szacunek?

Czy żyjesz w zgodzie ze sobą?

Czy warto oceniać innych?

Teraz zastanów się, co dla Ciebie kryje się za słowami: „myślę o sobie pozytywnie”, „mam dla siebie szacunek”, „żyję w zgodzie ze sobą”. Kolejno pomyśl, jakie działania doprowadziły do tego, że odpowiedzi na trzy pierwsze pytania brzmią: „tak”, a na czwarte: „nie”, lub pomyśl, co jeszcze możesz zrobić, aby tak się stało.

Kilka pomocnych wskazówek

 1. Wszystkiego możesz się nauczyć i wszystkiego oduczyć. Tak już jest zbudowany nasz umysł i wielkie dzięki Stwórcy za to. Świadomość tej maksymy i zapamiętanie jej, a szczególnie wdrożenie jej w życie będzie Twoim motywatorem. Każdego dnia rano przypominaj sobie, że bez względu na wiek i siłę zakorzenienia danego przekonania Ty masz moc sprawczą, Ty kierujesz swoim życiem i Ty masz siłę to zmienić.
 2. Trenujesz i robisz powtórki. „Mam czas”, „jestem pewny siebie”, „wciąż poszukuję nowych rozwiązań” itd. Powtarzaj pozytywne stwierdzenia, przejmij kontrolę nad swoimi myślami, świadomie ze sobą rozmawiaj. Wówczas mózg zacznie to przyswajać i tworzyć takie ścieżki w Twoim mózgu, jakie zechcesz. Już wiesz, jak działa na Twój mózg „powtarzanie”, dlatego należy pamiętać, aby jak najbardziej ograniczyć codzienne kopiowanie tych samych negatywnych zachowań. Gdy każdego dnia się złościsz, umacniasz sieć neuronową, która zostaje potem łatwiej uruchomiona, ponieważ połączenia są silniejsze. I dlatego dostrzegasz więcej złego niż dobrego. To tak powstał podział na optymistów i pesymistów. Zerwij z tym jak najszybciej. Zacznij się śmiać, zamiast złościć, a zerwiesz negatywne powiązanie.
 3. Uważasz na skojarzenia. Dobieraj je świadomie. Jeśli usłyszysz sformułowanie „brak pewności siebie”, nie łącz z tym swojej osoby. Pomyśl, że Ciebie to nie dotyczy. Tak samo jest ze wspomnieniami – wybieraj ze swojej karty pamięci tylko te, które Cię podbudowują, a nie te, które dołują. Miej kontrolę nad tym, z kim się zadajesz i czym się otaczasz. Mózg uznaje powtarzane czynności za ważne i je zapamiętuje. Gdy często wprowadzasz się w depresyjny nastrój, połączenia takiego zachowania stają się silniejsze i wpadasz w takie nastroje coraz częściej. Wtedy koło się zamyka, koło, które możesz rozerwać choćby tym, że zaczniesz kontrolować to, na czym koncentrujesz swoją uwagę, do jakich wspomnień powracasz, z kim przebywasz i co mówisz.
 4. Wyznaczasz swoje cele. Jeżeli Twoim celem jest wzmocnienie swojej pewności siebie, zapisz to, a najlepiej przedstaw to na rysunku. Rysuj swój cel i przerysowuj go codziennie, a nawet kilka razy dziennie. Mózg zapamiętuje obrazy, a Twoja podświadomość uczyni wszystko, aby tak ważna dla Ciebie sprawa została zrealizowana.
 5. Wiesz, że prawo przyciągania działa – i kropka. Otrzymujesz to, na czym się koncentrujesz. Jeśli wmawiasz sobie, że nie możesz siebie zaakceptować, to tak będzie, ale jeśli tylko zechcesz mówić sobie, że akceptujesz siebie – też tak się stanie.
 6. Powtarzasz nowo wprowadzony nawyk. Nagradzasz siebie za postępy, a przede wszystkim trenujesz uważność.

 

Na koniec kursu miałam powiedzieć  o tym jak przestać o czymś intensywnie myśleć.

Zasada jest jedna: nie jesteś w stanie bez wchodzenia w głęboką medytację, utrzymać pustki w umyśle, ale masz możliwość wyboru własnych myśli. Przeczytaj w wolnej chwili artykuł; Jak na stałe stłumić myśli, który opisuje tę problematykę bardzo szczegółowo.

Ja dziękuję Ci bardzo za udział w wydarzeniu i życzę Ci sukcesów na każdej płaszczyźnie życia oraz zapraszam do zapoznania się z CAŁYM  planem poradnika

EMOCJONALNIE INTELIGENTNA KOBIETA

DZIEŃ 1

 1. Dowiesz się, czym jest inteligencja emocjonalna.
 2. Dowiesz się, jaką rolę odgrywa inteligencja emocjonalna w twoim życiu.
 3. Dowiesz się, jaki jest związek między intuicją a rozumem.
 4. Poznasz własny wewnętrzny kompas.
 5. Zdiagnozujesz swój pozom IE.
 6. Nauczysz się kompetencji IE.
 7. Otrzymasz ćwiczenie do wykonania.

 

DZIEŃ 2

 1. Dowiesz się, jaką rolę pełnią emocje w twoim życiu.
 2. Poznasz architektonikę mózgu i dowiesz się, jak czerpać korzyści z tej wiedzy.
 3. Dowiesz się, jaki wpływ mają emocje na kontakty międzyludzkie.
 4. Nauczysz się prostego treningu, który zwiększy twoją samoświadomość.
 5. Otrzymasz gotowe ćwiczenia do wykonania.

DZIEŃ 3

 1. Nauczysz się świadomie odczytywać własne emocje. Świadomość emocjonalna to rozpoznanie własnych emocji i ich skutków.
 2. Dowiesz się .dlaczego „tak, a nie inaczej” odbierają cię inne osoby. Samoocena emocjonalna to poznanie swoich bogatych zasobów wewnętrznych, zdolności oraz ograniczeń.
 3. Rozpoznasz, kiedy i dlaczego tracisz kontrolę nad własnymi emocjami. Samokontrola to umiejętność panowania nad gwałtownymi emocjami i impulsami.
 4. Dowiesz się, jak zostać menedżerem własnych emocji – tę wiedzę zastosujesz w praktyce. Wiara we własne siły to silne poczucie własnej wartości oraz świadomości swoich możliwości i umiejętności.
 5. Otrzymasz gotowe ćwiczenia, których celem jest pogłębienie twojej świadomości emocjonalnej. Samoregulacja emocjonalna to celowe rozbudzanie lub hamowanie emocji.

 

DZIEŃ 4

 1. Dowiesz się, kiedy i dlaczego czujesz się tak, jak się czujesz.
 2. Nauczysz się rozróżniać emocje i poznasz ich specyfikę (strach, lęk, gniew, agresja, depresja, wstyd, nienawiść i miłość).
 3. Dowiesz się, do czego prowadzi dana emocja.
 4. Nauczysz się zmieniać swoją emocję i pracować nad własnym stanem emocjonalnym.
 5. Wykonasz ćwiczenia.

DZIEŃ 5

 1. Poznasz metodę dwóch kroków.
 2. Dowiesz się. od czego zacząć naukę IE (inteligencji emocjonalnej).
 3. Wyjdziesz naprzeciw własnym potrzebom i zorganizujesz plan swojej emocjonalnej zmiany.
 4. Obierzesz właściwą dla siebie taktykę.
 5. Nauczysz się wyrażać swoje emocje.
 6. Wykonasz praktyczne ćwiczenia.

 

DZIEŃ 6

 1. Podejmiesz decyzję co do stylu pracy nad własnymi emocjami.
 2. Dowiesz się, czy warto – i dlaczego – kontrolować emocje.
 3. Dowiesz się, jak stawić czoła niechcianym emocjom.
 4. Zaczniesz dbać o swój stan wewnętrzny.
 5. Nauczysz się wychodzić poza szablonowe zachowania.
 6. Dowiesz się, jakie powiązanie istnieje między ciałem a emocjami.

DZIEŃ 7

 1. Czy myślisz o sobie pozytywnie?
 2. Czy masz dla siebie szacunek?
 3. Czy żyjesz w zgodzie ze sobą?
 4. Czy warto oceniać innych?
 5. Poznasz tajniki pracy emocjonalnej i wykorzystasz je w praktyce.
 6. Prezent.

Wioletta Klinicka

kurs emocjonalnie inteligentna kobieta

Recommended Posts