Dziecięca siła – afirmacja

Oceń stronę/wpis

Dlaczego wierzę w afirmacje? Prosty przykład, jeśli myślisz negatywnie, jeśli opowiadasz codziennie, jak to się źle czujesz, że nie masz szczęścia w miłości i pieniędzy. To sama się w tym smutku pogrążasz. Sama siebie każdego dnia przekonujesz, że jest Ci źle. Resztka energii spada do zera i trudno się pozbierać.

A dlaczego nie jesteś w stanie zacząć manifestować pozytywne myślenie.

Bo w momencie, gdy faktycznie nie masz pieniędzy, to mózg wie, że jest to kłamstwo. Pamiętam jak zaczęłam swoją pracę z afirmacjami. Jak tylko zaczynałam myśleć pozytywnie ściskało mnie w dołku. A moje myśli powracały do starych schematów. Trochę czasu mi zajęło przekonanie siebie samej, że każdy dzień jest darem i trzeba się cieszyć z drobiazgów a to, co zaplanowałam pojawi się w odpowiednim momencie. Oczywiście nie zaniedbując działań, które mnie przybliżają do celu.

To, co Ci gwarantują afirmacje, to spokój, wyciszenie, radość, nadzieja i umocnienie wiary w siebie. O ile na początku to ciężka praca, tak po kilku tygodniach jest to miły akcent każdego dnia. To czas relaksu i wyciszenia.

Od czego zacząć, aby afirmacje zaczęły działać.

Przede wszystkim pamiętaj, że jeśli czujesz niedostatek czegoś, to Twoja podświadomość nie będzie chciała przyjąć, że już np. jesteś bogata. Dlatego ja odczuwałam ból w piersi. Np. nie masz pieniędzy i zaczynasz afirmować; jestem bogata. Twoja podświadomość wie, że nie jest to prawdą i nie chce przyjąć tej widomości. Dlatego na początek proponuję Ci rozpocząć pracę otwarcia się na bogactwo. Niech Twoja podświadomość przyjmie taką możliwość, że masz szansę być bogatą, że możesz opływać w obfitość, ze Twoje cele są do zrealizowania.

Dlatego afirmacja Twoja niech zaczyna się od słów; Otwieram się na przypływ gotówki…otwieram się na miłość…na nowe znajomości…na wspaniałą pracę…

Wierzę, że mam możliwość bogacenia się…wierzę, że zasługuję na dobrą, wymarzoną pracę…wierzę, że jest możliwe, abym miała coraz więcej pieniędzy.

Jeśli poczujesz, że twoja podświadomość wciąż nie chce przyjąć do wiadomości, że i Ty zasługujesz na wszystko, co najlepsze to, być może masz w sobie blokady. Jest to wina Twoich przekonań.

Pomyśl, co myślisz na dany temat. Co myślisz np. na temat pieniędzy?

Pieniądze są brudne?

Nie można mieć dużo pieniędzy pracując uczciwie?

Pierwszy milion trzeba ukraść?

Nie można zarabiać, skoro podatki zżerają cały dochód?

Jeśli tak wygląda twoje myślenie musisz pozbyć się swoich blokad, przekonań, które Ci nie służą. I które tak naprawdę nie są Twoje, bo Ty przecież zasługujesz na to, o czym zamarzysz. Ty masz możliwość realizacji każdego sobie wyznaczonego celu.

Jeśli Twoja podświadomość mówi Ci, że to nieporządku mieć dużo pieniędzy to rozpraw się z tym przekonaniem.

Zacznij afirmację; To uczciwie jest mieć dużo pieniędzy, każdy może otworzyć się na bogactwo.

Uwalniam się od wszystkich lęków i obaw związanych z posiadaniem pieniędzy.

Tworzenie afirmacji to złożony proces. Problemy, nad którymi będziesz musiała pracować, będą powoli się ujawniać. Dlatego też musisz przyglądać się sobie, swoim przekonaniom, blokadom i eliminować je stopniowo.

A gdy poczujesz, że twoje nastawienie się zmienia, kiedy przekonasz samą siebie, że zasługujesz na wszystko, co najlepsze, zacznij pogłębiać swoje nowe przekonania.

Wzmacniaj w sobie uczucie radości i szczęścia płynące z urzeczywistnienia się Twojego planu.

Na przykład; Jestem szczęśliwa i radosna z powodu bogactwa, jakie do mnie napływa. Z powodu nowej, cudownej pracy, miłości itd.

Ważne jest, aby towarzyszyły afirmacjom jak najwspanialsze emocje, aby czuć wdzięczność za otrzymywanie, aby poczuć, że to, czego pragniesz już masz. Jak się będziesz czuła, jak zrealizujesz swoje cele? Przywołaj to uczucie podczas afirmowania. Ciesz się tym po drodze, po drodze do celu, który się urzeczywistni.

Umacniaj wiarę, w to, że zasługujesz. Afirmację na dany temat stosuj przy każdej okazji. Możesz też nagrać sobie ja na dyktafon i powtarzać w myślach. Przed zaśnięciem jest to już wręcz Twój obowiązek. I przyglądaj się jak zmienia się Twoje nastawienie, jakie emocje Ci towarzyszą. Jest to praca na minimum trzy miesiące, ale już po 2-3 tygodniach zauważysz różnicę w swoim nastawieniu.

Dla mnie osobiście to ładunek energetyzujący do działania. I proponuje Ci abyś też tak odbierała pracę z afirmacją, czy wizualizacją. Jak wzmoży się w Tobie poczucie wiary w siebie, chęć realizacji planów, nadzieja na wspaniałe wyniki Twojej pracy, efekty przyjdą niespodziewanie.

I tego Ci życzę, ogromu energii do działania.

Polecane artykuły