Czy warto kierować się własnym ego?

Oceń stronę/wpis

Ileż to razy słyszałaś, że ego jest egoistycznym draniem, który prowadzi Cię na manowce? Że należy się go pozbyć, uciszyć, wyeliminować?

Nie rób tego, ponieważ to bardzo duży błąd!

Twoje ego jest częścią Ciebie. Tak jak Twój mężczyzna jest częścią twojego związku. Dbaj o nie i rozmawiaj z nim, odszukaj wspólne dobro poprzez zadawanie mu pytań. Prostych, nieskomplikowanych, które wyrażać będą Twoją ciekawość. Próbuj je zrozumieć i zapytaj, co możesz zrobić, aby było zadowolone, ale nie rezygnując ze swoich pragnień.

Jak odszukać kompromis, który nie wyklucza Twoich wyobraźni o związku z ego?

Może zacznij od zmiany nawyków? (kliknij i czytaj o nawykach)

Dobrze ukształtowane nawyki wykonują pracę za Ciebie, ponieważ działają całkowicie poza Twoją świadomością, poza Twoim nadzorem, a nawet niezależnie od Twojej pamięci. Nasze nawyki kryją się w dwóch strukturach mózgu, tak zwanych jądrach podstawnych – to tam je magazynujemy. W podświadomości. W pełni uformowane nawyki mają wpływ na nasze myśli, emocje oraz ruch ciała. Przyjrzyj się, w jaki sposób zawiązujesz sznurowadła? Czy nie jest tak, że zawsze wykonujesz ten sam ruch? Jestem przekonana, że tak! Dlaczego? Ponieważ dzieje się to już na poziomie jąder podstawnych; nie musisz o tym myśleć. Jądra podstawne wysyłają sygnał Twojej ręce, jakich ruchów ma użyć do danej czynności. Tak samo jest w przypadku zachowań: jeśli czujesz irytację, zwykle wyładowujesz złość w sobie znany sposób. A gdy zamarzy Ci się coś zmienić, wydaje się, że w zmianę musisz włożyć dużo wysiłku i energii.

Ludzie mają zdolność zmiany zachowań nawykowych. Ty też! TU sprawdź jak możesz tego dokonać.

Krok 1. Sprawdź, jakie Twoje negatywne nawyki mają negatywny wpływ na twoje relacje z ego.

Krok 2. Sprawdź, jakie pozytywne nawyki chcesz w sobie umocnić a jakie wprowadzić, aby twój związek z ego dostarczał Ci satysfakcji.

Krok 3. Nagradzaj siebie za zmiany, których w sobie dokonujesz. Pamiętając, że sukces jest w zasięgu osób, które nie tylko biorą ale i dają. W tobie odbija się Twoje ego. Jesteś dla niego lustrem a ono dla Ciebie – jak w miłości do mężczyzny.

Od dziś zacznij stosować się do maksymy, którą kierują się najwy­bitniejsi sportowcy tego świata: Jeśli oczekujesz wyników, rób to, co zaplanowałeś, nawet jeśli wymaga to od Ciebie ogromnych kosz­tów i wyrzeczeń. Jeśli pragniesz zmian, zacznij postępować inaczej niż wczoraj.

Wartość nagrody będziesz poznawał każdego dnia. (Co ma wspólnego nagroda z motywatorem?-  Czytaj TU).

Nagrodą jest nauczenie się doceniania każdej minuty życia.

Nagrodą jest zwiększające się poczucie panowania nad swoim życiem.

Nagrodą jest spokój.

Nagrodą jest harmonia.

Nagrodą jest zadowolenie z siebie.

Nagroda przybierze również wiele innych postaci: udanych związków i relacji z bliskimi, szczęśliwych wakacji, satysfakcji z faktu, że umiesz organizować swój czas, tak aby zadbać o każdą płaszczy­znę swojego życia.

Nagrodą jest życie w symbiozie z Twoim ego – wówczas nawet  w związku możesz kierować się własnym ego.

Pozdrawiam,

Wioletta K.

Trener Integracji Personalnej

 

 

Optimum

Efektywne KURSY Kobiet

 

https://oklinicka.com/kocham-siebie-kobieta-w-podrozy-zycia/

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecane artykuły