Czy odpowiednio dbasz o siebie?

Oceń stronę/wpis

Najtrudniej zadbać o siebie

Często nawet nie zdajesz sobie sprawy, do czego doprowadzają poczucie winy i wstyd; w jakie kajdany zakuwają ludzi.

Nie zdajesz sobie sprawy, że – nie wybaczając sobie w przeszłości – nałożyłaś na siebie olbrzymie blokady, które często nie pozwalają Ci iść do przodu lub które cofają Cię do tego, co było. I rodzą się pytania: „Dlaczego nie mogę znaleźć fajnej pracy/fajnego partnera?”, „Dlaczego nie dogaduję się z dziećmi/przyjaciółmi?”. Przyczyny zrzucasz na los lub brak szczęścia. Zapominasz, że to Twoje myśli kreują Twoją rzeczywistość.
Nie zdajesz sobie sprawy, że rządzi Tobą nawyk myślowy, zakodowany w Twojej podświadomości; że sama zakotwiczyłaś w swoim umyśle przekonanie: „Jeśli raz zrobiłam coś złego, nie zasługuję na nic dobrego”.
Nie jesteś świadoma tego, że możesz zacząć od nowa, jeśli obiecasz sobie, że wyciągniesz wnioski ze swojego postępowania i – traktując doświadczenie jak lekcję – z pełną świadomością weźmiesz odpowiedzialność za dalsze postępowanie.

Wybaczenie sobie to walka między podświadomością a sercem. Umysł chce zatrzymać Cię w sferze komfortu; w miejscu, w którym niczym nie ryzykujesz. Serce z kolei chce zrzucić ciężar, abyś mogła iść do przodu jako człowiek wolny od blokad i lęków, zasługujący na wszystko, co najlepsze.
Tylko od Ciebie zależy, którą drogę wybierzesz.

Przejdź do kursu TU:

Ćwiczenie

Jeśli dopadnie Cię poczucie żalu, podejdź do lustra, spójrz sobie w oczy i zapytaj siebie: „Czy to jestem ja? Jeśli tak, dlaczego sama siebie chcę skrzywdzić?”.

Pomyśl o tym, kto na tym ucierpi; Twoja koleżanka, z którą się pokłóciłaś, Twój były czy Ty sama i Twoje najbliższe otoczenie?

I dopowiedz sobie szczerze: czy polubiłabyś tę zniszczoną żalem kobietę?

Wioletta K.

Trener Integracji Personalnej 

 

Zapraszam do księgarni TU: 

 

 

Polecane artykuły