8. Twoje nawyki kształtują twoją codzienność – e-book

Oceń stronę/wpis

Aby utrzymać w sobie poczucie wiary, a tym samym samodyscyplinę, rozpoznaj swoje mocne strony.

Odpowiedz sobie na pytania:

Co robisz najlepiej? W czym jesteś najlepszy? Co przychodzi ci z łatwością, co robisz lepiej od innych?

Odpowiedz sobie na te pytania i tak planuj działania, które chcesz wykonać, aby móc wykorzystać wszystkie swoje atuty.

Samodyscyplina ściśle wiąże się z wiarą w swoje umiejętności, a każdy mały sukces napędza do kolejnego działania.

Ćwiczenia

Wspomnę jeszcze raz o sile myśli i przekonań. Gdy dopadnie cię jakieś poirytowanie, zatrzymaj się i zacznij wypisywać to, co myślisz, i to, co czujesz. Powoli, świadomie zaczynaj zmieniać swoje myśli, powiedz krytykowi wewnętrznemu „dość” i pisz dalej, ale coraz bardziej konstruktywne myśli. Dodaj potem emocje, np. jestem silny, dam radę, czuję się coraz lepiej, czuję, jak jest mi weselej itd. Umiejętna zmiana myśli wywołuje pieronujące pozytywne wyniki. Dlatego bądź czujny i przyglądaj się samemu sobie.

To samodyscyplina, która jest niezbędna przy wprowadzaniu nowego nawyku. Już samo przygotowanie się, czyli wykonanie wszystkich ćwiczeń zamieszczonych w tym e-booku, wymaga od ciebie nie tyko chęci, ale i samokontroli.

Samodyscyplina przychodzi z łatwością, gdy mocno wierzysz w słuszność swojej zmiany, gdy pragniesz jej w danym momencie bardziej niż czegokolwiek innego. Samodyscyplina przychodzi z łatwością, gdy wierzysz w siebie, w rezultat podjętych działań. Natomiast ta wiara ściśle wiąże się z twoimi oczekiwaniami.

 

Jaki wpływ mają twoje oczekiwania na wprowadzenie efektywnych nawyków?

Zależy to od tego, jaką granicę sobie wyznaczysz i czym warunkujesz swoje szczęście.

Jedna z uczestniczek moich warsztatów powiedziała mi, że nie pamięta, kiedy czuła się szczęśliwa. Gdy zapytałam ją, co by ją uszczęśliwiło, odpowiedziała, że chciałaby znowu mieć dwadzieścia lat. Życie jej nie oszczędzało, a teraz, gdy może swobodnie oddychać, już tego nie potrafi.

Nasze przekonania mogą podcinać skrzydła albo nas wspierać, tak samo jak nasze oczekiwania, którymi się w życiu kierujemy. Jak myślisz, czy Anna będzie kiedykolwiek szczęśliwa, jeśli nie zmieni swojego oczekiwania?

Bardzo marne szanse, ponieważ nic jej nie zwróci młodzieńczych lat. Topiąc się w przekonaniu, że tylko wówczas poczuje się lepiej, unieszczęśliwi się do końca.

Należało coś z tym zrobić.

Po serii zadanych przeze mnie pytań Anna odkryła, że zmieniając oczekiwania, zmieniła swoje nastawienie. Oczekiwanie „chcę mieć znów dwadzieścia lat” zastąpiła oczekiwaniem „chcę się czuć młodo”.

Anna stworzyła, z moją delikatną pomocą, swoją listę działań, którą wciąż uzupełnia. Okazało się, że niektóre nawet wykonuje, ale lekceważyła ich znaczenie.

Teraz Anna, gdy popada w melancholijny nastrój, spogląda na swoje nowe oczekiwanie, wyciąga listę, wybiera coś, co ją najbardziej wspiera i uszczęśliwia, i po prostu to robi!

Dawno temu napisałam, że to od ciebie zależy, czym wypełnisz swój kubełek zwany szczęściem. Wkładaj do niego zawsze takie oczekiwania, którym wiesz, że sprostasz, które zależą od ciebie, a nie od czynników zewnętrznych.

Podsumowanie

Otrzymałeś narzędzia, które pomogły wielu ludziom kształtować ich życie. Niepodważalne jest to, że bez twojego zaangażowania nic się nie zadzieje. Niektóre ćwiczenia będę miały na ciebie mniejszy wpływ, a niektóre okażą się strzałem w dziesiątkę, ale każde z nich wykonaj z dużą starannością. Chodzi o to, abyś wprowadził zmianę nawyku bez zbędnego szarpania się ze sobą, bez zbędnej frustracji, abyś wprowadził zmianę, ufając w swoje możliwości i znając reguły wprowadzania zmian. Dobre przygotowanie połączone z samodyscypliną to gwarantowany sukces. Możesz doszkalać się – a czasami nawet jest to wskazane – z zarządzania sobą w czasie czy z wyznaczania celu albo podejmowania trafnych decyzji. Jednak każdy dobry trener powie ci to, co ja mówię ci teraz: poznaj siebie, swoje mocne strony, bądź świadomy swoich myśli i emocji, działaj odważnie, z wiarą w sukces i wykonuj te czynności, które po prostu trzeba wstać i zrobić.

Potrafisz zmienić każdy nawyk, a w ten sposób ulepszać swoją codzienność, co z kolei ma wpływ na twoją przyszłość.

Chciałabym na koniec podziękować Tobie za przeczytanie i zastosowanie ćwiczeń z mojego e-booka. Wierzę, że jesteś na najlepszej drodze do odniesienia pełnego sukcesu, który jest szyty na miarę każdego z nas.

Chcę również zaproponować ci kolejne spotkanie ze mną. E-book „Sukces a dobre nawyki” jest kontynuacją pracy nad polepszaniem swojej codzienności. Pamiętając, że „Nawyk to ja”,  że nawyki kształtują Twoją codzienność, że podlegamy ciągłym zmianom, nie odkładaj szansy na bycie wymarzoną wersją siebie. Jednak pamiętaj – AUTENTYCZNĄ wersją siebie.

Obecnie ukazał się e-book dla singielek, w którym dużą wagę przykładam do życia emocjonalnego, dzięki czemu można żyć pełną parą. Powstaje także projekt Związek, czyli o tym, jak sprawniej zbudować fenomenalną więź – znajdziesz tu więcej informacji na temat oczekiwań i tego, jak nimi efektywnie zarządzać.

Pozdrawiam serdecznie

Wioletta K. (Klinicka)

Ps.

Zapoznaj się również z warsztatami w formie e-booków, które dla Ciebie przygotowałam w celu poprawy codzienności, nabrania pewności siebie i skuteczniejszego działania.

Książka „Miłość odmieniana przez przypadki” na wyciągnięcie ręki. Dostępna w renomowanych księgarniach internetowych.

Jesteś singielką? Chcesz coś zmienić? Nie wiesz od czego zacząć?

Zamów książkę – efektywny kurs kobiet – „Singielka. Od równowagi emocjonalnej do miłości”,  która jest gotowym narzędziem czekającym na kobiety takie jak Ty. Historie prawdziwe, kształtująca wiedza merytoryczna i łatwe oraz proste do wykonania ćwiczenia dają szansę  na nową jakość życia.

Już wkrótce ukażą się kolejne pozycje wydawnicze autorki, zapraszam do śledzenia mnie na Facebooku. 

Pozdrawiam ciepło. 

Wioletta K. 

Trener Integracji Personalnej

Recommended Posts