6 Powodów dzięki, którym nie odniosłeś sukcesu

Oceń stronę/wpis

To będzie krótki artykuł. Zapewne tak, jak ja już wiele słyszałeś o wyznaczaniu celów. Czy jednak jest tak, że spisałeś je, że zrobiłeś sobie plan działania?

Ja tak i konsekwentnie do niego dążę. A jeśli Tobie wciąż brakuje mobilizacji, jeśli wciąż, to odkładasz na później, wybierz z poniższej listy przyczynę tego. Określ ją jasno i konkretnie. Zapisz to zdanie w swoim kalendarzu, czy notatniku i zastanów się, co możesz zrobić, aby wyeliminować ten czynnik. Zapisz przynajmniej 5 rozwiązań i pomyśl, które możesz już teraz zastosować, w który potrzebujesz pomocy osoby drugiej, kto to może być. O proszeniu pisałam na  https://www.facebook.com/klinickacom?ref=hl Wiele cennych wskazówek odnajdziesz w grupie Zmotywowana dla kobiet. Koniecznie wszystko zapisuj, zobaczysz swoje wyzwania z całkiem innej perspektywy.

Bo mi się nie chce

To czysty brak odpowiedzialności za swoje życie. Znałam kiedyś człowieka, który zawsze płynął z prądem. Nie miał marzeń, a słowo cel, to już dla niego, jakaś fanaberia. Może, dlatego stawał się wielokrotnie, narzędziem w ręku innych. Co to oznacza? To on spełniał cele innych. Czy i ty wierzysz w przypadek, w to, że los tak chciał? Że jakoś to będzie?

Nikt mnie nie nauczył

Ile lat spędziłeś w szkolnych murach? Jaką wiedzę wykorzystujesz dziś, jak przydaje Ci się do realizowania siebie? To, że nikt Cię nie przygotowała do umiejętnego wyznaczania celów, nie jest dziś słuszną wymówką. Mnie też nikt nie uczył, ale w dobie Internetu, może zdobyć podstawowa wiedzę i to za darmo.

Brak wzorców

Otoczenie wywiera na nas ogromny wpływ. Ciężko jest, gdy nikt Cię nie rozumie, wolisz, więc się dostosować do innych. Skoro Twoi znajomi nie wyznaczają celów, nie maja ich, to Tobie też tak dobrze. Ale Ty zawsze możesz się wyłamać, może To właśnie Ty będziesz prekursorem wśród swoich znajomych? Może pójdą w ślad za Tobą?

Boję się krytyki

Co będzie, jak nie zaczną Ciebie naśladować, a wręcz przeciwnie zaczną Cię wyśmiewać i krytykować? Co będzie jak nie zaakceptują twoich celów, pomyślą, że Ci się w głowie poprzewracało? Czytałam niedawno taki slogan; Miliony ludzi patrzyło na spadające jabłko, a tylko I. Newton zadał sobie pytanie; dlaczego jabłko spada w dół? Czyż nie warto próbować?

A jak mi nie wyjdzie

Boisz się porażki. Wszyscy wielcy tego świata odnosili porażki, i wiesz zawsze się tym chwalą. Nie sztuką jest przejść do celu gładko, sztuką jest pokonać te wszystkie zakręty. Moje ulubione powiedzenie; a jak się przewrócę? To sobie poleżysz, tylko nie za długo. Jak często asekurujesz się, przed niepowodzeniem? Jeśli będziesz tak się zachowywać, to nie wyjdziesz ze swojej strefy komfortu. Tylko po za nią, jest to, o czym marzysz. Jesteś gotowy na przekroczenie własnych barier?

Jestem do bani

Nie ma nic bardzie destrukcyjnego, jak niskie poczucie własnej wartości. Czy Ty też uważasz, że nie zasługujesz, że to nie dla Ciebie? Spróbuj wyznaczyć jeden malutki cel, rozpisz plan działania i go wykonaj. Wówczas podziel się ze mną swoim spostrzeżeniem. Czy faktycznie sukces jest dla innych?

Podziel się ze mną swoimi spostrzeżeniami.

Pozdrawiam, Wioletta.

Polecane artykuły