5 skutecznych metod na utrwalenie Twojej wizji

Oceń stronę/wpis

Wiesz na pewno, że systematyczne powtarzanie jednej czynności prowadzi do jej automatycznego wykonywania. Często jest tak, że zaczyna nas to nudzić. Nie każdy lubi monotonność.

Z tych dwóch względów, spisałam kilka zasad, które pomagają dostać się im do Twojej podświadomości, nie wpadając przy tym w niemiłą rutynę.

Zalecenia

Powtarzając swoją afirmację zachowaj jeden rytm, nie twórz długich afirmacji, staraj się akcentować wszystkie sylaby, pisząc afirmacje – używaj miłych dla oka kolorów i nie rób błędów, powtarzaj ćwiczenie, chociaż 2 razy dziennie.

Przekładanie monet

Ta, którą najbardziej lubię, to przekładanie monet. W jednej dłoni umieszczasz monety i przekładasz je do drugiej, za każdą monetą powtarzasz swój slogan. Kiedy monety się skończą, idziesz w drugą stronę. Nie ważne ile monet wykorzystasz do tego ćwiczenia, ważne abyś ćwiczenie wykonywać przynajmniej przez 5 minut. Jeśli za pierwszym, czy drugim razem nie wytrzymasz pięć minut, to za każdym następnym wydłużaj swój czas.

Pisanie fiszek

Przygotuj sobie karteczki, sam zdecyduj, jakiej będą wielkości. Muszą być jednak na tyle duże abyś mogła zapisywać na nich swoją afirmację. Zrób sobie minimum 10 fiszek. Na każdej zapisujesz ten sam zwrot. Następnie kładziesz je przed sobą napisem do góry i czytając przekładasz z jednej gromadki na drugą. Pamiętaj, aby Twoja afirmacja była krótka, nie zawierała zaprzeczeń – czyli nie piszesz, nie chcę czuć się samotna tylko otaczam się wspaniałymi ludźmi/mam wielu wspaniałych przyjaciół.

Chusteczka

Pamiętacie, dlaczego wiąże się supełki na chusteczce? I ile z tego może wyjść zamieszania? No, bo co oznaczał ten supełek? My posłużymy się tą metodą do innego celu. Weź chusteczkę, z materiału, i powtarzając swój slogan zawiązuj supełki, ale nie mocno, bo za chwilę będziesz je odwiązywać. Zacznij zabawę, pierwszy supełek – slogan, drugi – slogan itd. A teraz rozwiązuj, pierwszy rozwiązany – slogan, drugi – slogan. Gdy się nad tym zastanowisz, to dojdziesz do przekonania, że nie tylko wprowadzasz do swojej podświadomości nowe kody myślowe, ale również trenujesz swój mózg, pobudzasz go do myślenie i działania. Przekładanie, zawiązywanie to wszystko wspomaga koncentrację na wykonywanym zadaniu.

Podczas biegania

Tą metodę opisałam dla grupy na facebook’u Zmotywowana dla kobiet. Polega ona na medytacji podczas uprawiania sportu. Ty wykorzystasz ją na swój sposób, może podczas obierania ziemniaków. Kiedy biegnę w rytm mojego tępa powtarzam afirmację. Szczególnie związaną z energią. Wydycham negatywną energię, wdycham pozytywną energię…… W tej formie wykorzystuję efektywnie swój czas. Ćwiczę ciało i umysł. I ty tak możesz, nie tylko wykonasz zadanie z afirmacją, ale również odpędzisz od siebie niemiłe myśli, które tak często nachodzą ludzi, gdy wykonują czynność zautomatyzowaną, ( nie używać podczas prowadzenia pojazdów i korzystaniu z innych maszyn).

Medytacja

Ostatnią metodą, jaką chciałbym się z Wami podzielić, to medytacja. Usiądź wygodnie, oprzyj plecy i rozluźnij się. Powtarzaj sobie, że całe twoje ciało jest rozluźnione, każda część twojego ciała jest rozluźniona, nogi są rozluźnione, barki, szczęka, plecy. Teraz wejdź w jeszcze większy stan rozluźnienia, poczuj się tak jak tuż przed zaśnięciem. Kolejno powtarzaj, że twoje części ciała są ciężkie; wymieniaj je; nogi są ciężkie i opadają, ręce, powieki itd. Gdy wprawisz się w stan całkowitego rozluźnienia ( co nie jest prostym zadaniem, polecam więc zwiększoną cierpliwość i trening), uśpisz swoją świadomość, która jest, jak sito, które weryfikuje wszystko to, co trafia do podświadomości. Uśpienie czujności świadomości to nie lada wyzwanie, ale Tobie, przecież zależy na uzyskaniu rezultatów i tak łatwo się nie poddasz. Gdy osiągniesz pożądany stan rozluźnienia zacznij powtarzać swoją afirmację. Tym razem jednak, powtarzaj ją spokojnie, w tajemnicy przed świadomością. Do afirmacji dołóż wizualizację Twojego celu, twórz obrazy bardzo wyraźne i o ogromnej wielkości, i tak jakby już były spełnione.  Ćwiczenie to najlepiej wykonywać przed snem, możesz też wyrazić wolę, zachowania tych obrazów umysłowych, gdy zaśniesz. Pamiętaj, że wyjście z takiego stanu rozluźnienia musi też następować spokojnie i etapami. Poruszaj najpierw ręką, noga głową, poczuj swoje całe ciało, a dopiero powoli otwórz oczy.

Wszystkim działaniom, które wykonujesz musi towarzyszyć głęboka wiara, o czym pisałam w artykule Potęga wiary. Afirmacje i wizualizacje, które będziesz powtarzać, wprowadzać do podświadomości muszą być zgodne z Twoimi pragnieniami, ale to już wiesz z poprzedniego wpisu. Jeśli nie do końca jesteś przekonana, co do metod, które nakazują monotonne powtarzane to zauważ, że były one już wykorzystywane w plemion starożytnych. Zapewne znana Ci są, chociażby z filmów rytuały zaklinaczy deszczu. Również modlitwa opiera się na powtarzaniu, jak i różnego rodzaje wiece, manifestacje, gdzie ludzie powtarzają te same hasła. Ma to na celu, tak jak i w Twoim przypadku, wpojenie tych wartości do umysłów szerokich mas. Dlaczego więc Ty nie miałabyś skorzystać z tak znanej metody?

Pozdrawiam, Wioletta

Polecane artykuły