4. Twoje nawyki kształtują twoją codzienność – e-book

Oceń stronę/wpis

CZEGO JA CHCĘ OD ŻYCIA, JAK MA TERAZ MOJE ŻYCIE WYGLĄDAĆ?

Odpowiedź już masz, bo stworzyłeś tabelę i swój opis.

Dzięki tabeli jesteś świadomy swoich bodźców do działania, wagi swoich argumentów, natomiast tworząc opis idealnej wersji siebie, motywujesz się do działania, masz pewność i klarowność obrazu siebie w nowej roli. To, co było marzeniem, staje się realnym życiem.

Bez odpowiedniego przygotowania ludzie najczęściej przerywają to, co zaczęli, nie docierają do mety, poddają się. Chcesz wszystko od razu, natychmiast. Próbujesz wielu metod, jedna za drugą, i nic nie przynosi efektu, więc w końcu poddajesz się całkowicie. Później biczujesz się za brak wyników, spada twoje poczucie wartości i pewności siebie, po każdym takim doświadczeniu zmniejsza się twoja chęć do podjęcia kolejnego wyzwania. Po każdym upadku twoje ego naśmiewa się z ciebie, twój wewnętrzny krytyk wmawia ci, że jesteś mało wart. Nie masz zdolności, predyspozycji i już lepiej, żebyś nie próbował.

Ale to nieprawda. Każdy człowiek ma w sobie siłę, aby kierować własnym życiem, uszczęśliwiać siebie i podnosić swoją pewność siebie. Każdy człowiek, ty też, ma zdolność uczenia się, zmiany swoich nawyków, swoich przyzwyczajeń. Ty również masz moc realizowania swoich założeń i eliminowania tego, co ci już nie służy. Przygotuj się dobrze, przed działaniem poznawaj siebie, swoje mocne i słabe strony, swoje wartości, a działanie pozostaw jako taką wisienkę na torcie.

Sama teraz każdą zmianę nawyku poprzedzam dobrym przygotowaniem. Przekonałam się, że czas poświęcony na dobre przygotowanie pozwala zaoszczędzić kolejne osiemdziesiąt procent czasu, pozwala być o wiele bardziej szczęśliwym, wprowadzać nowe bezstresowo.

Żeby wprowadzić nowy nawyk w życie, odpowiedz sobie na poniższe pytania:

Czy to, co zyskam, sprawi mi frajdę? Co mnie ucieszy?

Czy to poprowadzi mnie do celu? Jaki jest mój cel?

Czy to sprawi, że moje życie będzie bogatsze? Jak będzie wyglądało?

Czy będę szczęśliwszy? Czym określam swoje szczęście?

Kolejno poznaj siebie, swoje priorytety, swoje przekonania i swoje wartości.

Czym jest sabotowanie samego siebie?

Odpowiedź już za tydzień.

Ps.

Zapoznaj się również z warsztatami w formie e-booków, które dla Ciebie przygotowałam w celu poprawy codzienności, nabrania pewności siebie i skuteczniejszego działania.

Książka „Miłość odmieniana przez przypadki” na wyciągnięcie ręki. Dostępna w renomowanych księgarniach internetowych.

Jesteś singielką? Chcesz coś zmienić? Nie wiesz od czego zacząć?

Zamów książkę – efektywny kurs kobiet – „Singielka. Od równowagi emocjonalnej do miłości”,  która jest gotowym narzędziem czekającym na kobiety takie jak Ty. Historie prawdziwe, kształtująca wiedza merytoryczna i łatwe oraz proste do wykonania ćwiczenia dają szansę  na nową jakość życia.

Już wkrótce ukażą się kolejne pozycje wydawnicze autorki, zapraszam do śledzenia mnie na Facebooku. 

Pozdrawiam ciepło. 

Wioletta K. 

Trener Integracji Personalnej

Recommended Posts