3 ważne pytania z rana

Oceń stronę/wpis

Dzień dobry!

Którą nogą wstajesz z łóżka? Jak wyglądają Twoje pierwsze minuty po przebudzeniu?

To, jak przywitasz dzień jest bardzo ważne. To, od jakich myśli zaczniesz, ma ogromny wpływ na cały dzień.

Rano większość ludzi rozpoczyna tok myślenia, który w następstwie, przez cały dzień, wywołuje określone emocje i zachowania. Dlatego też, tak ważne jest, abyś nauczyła się wprawiać siebie w dobry nastrój, i zrobisz to po przez wybór odpowiednich myśli.

Podam Ci teraz przepis, który dokonuje cudów. Najpierw, jednak coś dla tych, którzy wstają z łóżka jak poparzeni, i nie byłoby mowy o przeprowadzeniu małego eksperymentu.

Po pierwsze, jeśli rano zawsze zrywasz się z łóżka, tuż przed planowanym wyjściem, musisz się przeprogramować. Poranek zawsze powinien być spokojny. Ustawiaj swój budzik 15 minut wcześniej, niż planujesz i ustaw sobie trzy drzemki, co pięć minut. Na początku będzie ciężko, ale jeśli uda Ci się wykonać to zadanie przez 21 dni, to mózg zaprogramuje ten nowy nawyk. Z czasem ustawianie drzemek nie będzie Ci potrzebne. Zanim jednak zaczniesz się zastanawiać czy, to działa, naucz się kłaść spać zawsze o tej samej porze.

Od kiedy zaczęłam stosować się do powyższych zaleceń, sypiam bardzo dobrze, a każdy poranek zaczynam od 3 pytań, na które sobie natychmiast odpowiadam.

To ważne. Nakieruj swój tok myślenia na odpowiednie tory.

Zrobisz to za pomącą tych samych pytań, co ja.

Pierwsze

Co bym zrobiła, gdybym miała dziś wykonać tylko jedną czynność?

Jeśli udzielisz sobie odpowiedzi na to pytanie, masz ustalenie priorytetu, na dzisiejszy dzień, z głowy. To właśnie z tym ludzie mają największy problem. Widoczne jest to, gdy rozpoczyna się urlop. Ile razy zdarzyło Ci się stwierdzić, że dni wolne mijają, a Ty nie zrobiłaś nic konstruktywnego? Tak postawione pytanie, ustawi Cię do pionu, nabierzesz ochoty do działania. Zobaczysz wieczorem, jak silną poczujesz wdzięczność i dumę z wykonanego planu. Zawsze będziesz swoim bohaterem.

Takie pytanie możesz, zadawać sobie również w ciągu dnia. O ile wykonasz już pierwsze zadanie i nie będziesz wciąż zmobilizowana do następnego.

Drugie

Zdarza Ci się mówić; kurcze znowu to samo? Poczym zwlekasz się z łóżka, robisz kawę i na dalsze działanie już brak werwy?

Co mogę zrobić dziś inaczej, niż zawsze?

Pomyśl, co? Może rozpocznij od drobiazgów. Ja, gdy biegam często staram się zmieniać trasę. Być może tam spotka mnie coś miłego. O to właśnie w tym chodzi. Aby szukać sposobów na przełamanie rutyny. Jeśli zawsze chodzisz po zakupy do jednego sklepu, to tym razem idź do innego. Zrób na obiad coś, czego nigdy nie gotowałaś, umów się na kawę z kimś, kogo od dawna nie widziałaś. Tak postawione pytanie, pobudzi Cię do konstruktywnego myślenia na cały dzień, a zmiana zachowań zainicjuje przełamanie schematów. Nie wymyślisz nic nowego, postępując wciąż tak samo. Nie spotka Cię coś zaskakującego, gdy nie wyłamiesz się poza własne granice. A już na pewno nie rozwiążesz problemu, gdy będziesz korzystać z jednej i tej samej instrukcji.

Trzecie

Jestem dla siebie bardzo ważna, więc co dziś zrobię, aby siebie uszczęśliwić? Co dziś zrobię dla siebie?

Myślę, że jest to jedno z najprzyjemniejszych pytań, a wciąż tak rzadko stawiane. Często zapominasz o tym, że jeśli Ty jesteś optymistycznie nastawiona do świat, szczęśliwa, to i taki jest twój każdy dzień. Sama kreujesz swoją rzeczywistość. Dlatego pamiętaj o tym pytaniu, gdyż dzięki niemu, nie tylko zadbasz o siebie, o swoje zdrowie, urodę, zadowolenie, ale i nie będziesz oczekiwać nic od innych. Wzrośnie Twoje poczucie pewności siebie i wartości, co doda Ci sił do działania.

Na pytanie, w co się dziś ubiorę, 🙂 odpowiedz sobie lepiej przed snem, dzięki czemu zaoszczędzisz rano czas, aby móc odpowiedzieć sobie na trzy powyższe pytania.

Bądź świadoma swoich myśli, wybieraj tylko te, które prowadzą Cię do 100% zadowolenia. Zobaczysz, że już po kilu dniach systematycznego zadawania sobie pytań, (o poranku), będziesz miała wspaniałe rezultaty.

Podziel się ze mną swoim doświadczeniem.

Polecane artykuły